BURSA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR

Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Bursa İli Su Yatırımları” ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi vererek, şehrin su ihtiyacının projeler sayesinde güzel seviyelerde olduğunu bildirdi

BURSA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR
BURSA GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR Admin
Bu içerik 41 kez okundu.

Eski adı Hüdavendigar olan Bursa; tarihi ve tabii zenginlikleri, gelişmiş sanayisi, zirai potansiyeli ile ülkemizin en büyük ve en önemli illerinden biridir. Osmanlı Cihan Devletine bir dönem Başşehirlik yapan Bursa, ülkemizin gözbebeğidir. Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa için büyük bir kazanım olmayı başarmıştır. Bursa Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi gibi şehrin kalkınmasına ve ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır.
ÇALIŞMALAR ETKİSİNİ GÖSTERİYOR
Yaptığı basın açıklamasında konuşan Veysel Eroğlu: “Bursa’ya son 18 yılda muazzam su yatırımları gerçekleştirdik. Bu yatırımları bizzat takip ettim. Ülkemizin nüfus bakımından dördüncü büyük ili olan Bursa’ya baraj, gölet, sulama tesisi, içme suyu temin tesisi ve taşkın koruma tesisleri gibi çok önemli su yatırımları kazandırdık. Bursa’ya kazandırdığımız su yatırımlarının toplam maliyeti takriben 4 milyar TL’dir” ifadelerini kullanarak Bursa’da yapılan yatırımlara dikkat çekti. Ülkemizin en önemli tabii zenginliklerinden birine sahip olan Uludağ Milli Parkına Bakanlık yaptığı süre içerisinde büyük yatırımlar yaptıklarını dile getiren Eroğlu Uludağ’ın turizme kazandırılmasında yaptığı çalışmaların etkili olduğundan bahsetti. 
20 BARAJ VE 16 GÖLET İLE BURSA’YI GELİŞTİRDİK
Bursa, toprağının her anlamda elverişli olmasıyla birlikte ülkemizin en önemli ziraat şehirlerinden biridir. Dolayısıyla bu arazilerin sulanarak ilin kalkınmasını hızlandırmak ve vatandaşların refah seviyelerini yükseltmek gereklidir. Bursa’nın önemine dikkat çeken Eroğlu: “Bursa’yı, DSİ Genel Müdürlüğüm ve Bakanlıklarım döneminde de gezerek, vatandaşlarımızın taleplerini dinleyen, projeleri yerinde inceleyen ve gereken talimatları veren biri olarak bizzat ilgilendim. Son 18 yılda Bursa’ya 20 baraj ve 16 gölet inşa ederek şehrimize büyük bir katma değer kazandırdık. Özellikle 116 bin 450 dekar araziyi sulayan Yenişehir Boğazköy Barajı, 2008 yılında hizmete aldığımız Orhaneli Çınarcık Barajı, 41 bin dekar araziyi sulayan Babasultan Barajı ve Bursa şehir merkezinin içme suyu meselesini çözen Nilüfer Barajı en önemli barajlarından bazılarıdır.

 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
BAYAT’TA TARİH YATIYOR
BAYAT’TA TARİH YATIYOR