İSTİKAMET AYDIN YOLLARI

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Aydın'a giderek Adnan Menderes’in doğup büyüdüğü evi ziyaret etti

İSTİKAMET AYDIN YOLLARI
İSTİKAMET AYDIN YOLLARI Admin
Bu içerik 34 kez okundu.

Rahmetli Adnan Menderes'in katledilmesinin hiç unutulmaması gerektiğini anlatan Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin demokrasi tarihinde ders alınması gereken birçok olayın olduğuna işaret etti. Babası Ekrem Pakdemirli'nin, merhum Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes'in, kolejden atıldığı dönemde veliliğini üstlendiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti: "Ortaokul ve lise bitirme sınavlarında dışarıdan bitirmesini sağlamıştı. O gün darbenin ağırlığının hissedildiği, Demokrat Partililerin 'düşükler' diye çağrıldığı bir dönemde bunu yaşamak çok çok kolay değil. Ancak idealist gençler bunu yapabiliyordu. Allah rahmet eylesin, babamız da bu idealizmle beraber Menderes ailesinin yanında yer alabilmişti. Nasıl ki 15 Temmuz'da herkes meşru iktidarın yanında yer aldıysa, o dönemde de idealist genç Adnan Menderes ve ailesinin yanında yer alabilmişti. Berin hanımın da hediye ettiği bir gümüş şekerlik var. Bu gümüş şekerlik annemin en kıymetli hatıralarından bir tanesi. İnşallah bu müze açılır açılmaz onu da aile olarak buraya hediye edeceğiz."
“GENÇLERİMİZİN ADRESİ SOKAKLAR DEĞİL, SİYASİ PARTİLERDİR”
Demokrasiye herkesin sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Pakdemirli, "Elbette bugün de yaşadığımız olaylara bakacak olursak, Boğaziçi'nde de gençlerimiz çıktı, bir şeyler söyledi. Elbette herkesin konuşmaya, bir şeyler söylemeye, fikrini beyan etmeye hakkı vardır ama bunların kanun ve nizamlar çerçevesinde olması gerekir. Özellikle bu tarz toplumsal olaylarda, provokasyon başladığı zaman, terör örgütleri bu işlerin içine girdiği zaman, gençlerimizin ailelerinin gençlerimizi bu olayların içerisinden çekmeleri lazım” ifadelerine yer vererek gençlerin etkilenme oranlarına dikkat çekti. 
275 BARAJA 600 İLAVE YAPILDI
Bakan Pakdemirli daha sonra Aydın'da Çine Adnan Menderes ve Gökbel barajlarında incelemelerde bulundu. İncelemenin ardından değerlendirmelerde bulunan Pakdemirli, AK Parti iktidarında mevcut 275 baraja 600 ilave yapıldığını söyledi. Çine Adnan Menderes ve Gökbel barajlarında incelemelerde bulunduklarını hatırlatan Pakdemirli, hem içme suyu hem de tarımsal sulamadaki eksiklikleri gidermeyi amaçladıklarını dile getirdi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün bu sene 2,5 kat daha fazla yatırımının olacağına dikkati çeken Pakdemirli, "Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Sulamayla ilgili ihtiyaçlarımızı kendisine ilettiğimiz zaman, bu sene hiçbir bakanlığın yatırım bütçesi önemli miktarda artmazken Devlet Su İşleri ve sulama bütçemizin 2,5 misli artmış olması memnuniyet verici. Bu sorumluluğun bilinciyle en hızlı şekilde yatırımlarımızı tamamlama gayretiyle çalışıyoruz" dedi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Tarım ve Orman Bakanlığı Dr. Bekir Pakdemirli Demokrat Parti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
İKİ ANLAMLI ZİYARET
İKİ ANLAMLI ZİYARET