OYUN SEKTÖRÜNE DEV YATIRIM YAPILDI

Türkiye’de oyun sektörü, en gözde girişim alanlarından biri olarak gösteriliyor. Ülkemizde son iki yılda kurulan oyun girişimci sayısı 141’e ulaştı

OYUN SEKTÖRÜNE DEV YATIRIM YAPILDI
OYUN SEKTÖRÜNE DEV YATIRIM YAPILDI Admin
Bu içerik 26 kez okundu.

Afyonkarahisar’da özellikle genç neslin eğlenmek için tercih ettiği internet kafeler şehrin ekonomisine katkı sağlarken ülke genelinde de oynanan oyunlar için dev yatırımlar yapıldı. Şehrin tanıtılması açısından da Afyon Belediyesi’nin bir oyun üretmesi, dikkatleri üzerine çekti. Türkiye Girişim Ekosistemi 2021 verilerine göre, 2020 yılında 165 startup 139 milyon dolar yatırım aldı. 139 milyon dolarlık yatırımla ülkemizde girişim ekosistemindeki en büyük tutara ulaşıldı. Verilere göre, 2019 ve 2020 yılında Türkiye’de en çok kurulan yeni girişim sektörü, oyun sektörü oldu. Türkiye’de son iki yılda 141 oyun girişimi kurulduğu kaydedildi.

EKONOMİYE OLAN KATKISI SÜREKLİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Oyun alanındaki girişimcilere verilen devlet desteklerine dikkat çeken IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve Destek Kurucusu Mesut Şenel, “Oyun sektörü ülkemizin parlayan yıldızı konumunda. Bu ekosistemdeki girişimcilere şirket kuruluşundan devlet desteklerine, mali danışmanlıktan Ar-Ge destek ve ihracat destek danışmanlığına kadar geniş bir yelpazede katkı sunuyoruz. Ücretsiz sunduğumuz eğitimlerimizle de yeni girişimcileri destekliyoruz. Oyun sektörünün ülke ekonomisindeki payı hızla artmaya devam edecek” bilgisini verdi.
165 YENİ GİRİŞİME 139 MİLYON DOLAR YATIRIM

Türkiye, 2020 yılında 100 milyon dolar üzeri yatırım yapılan ülkeler arasında yer aldı. 2020’de kurulan 165 adet yeni girişimin aldığı 139 milyon dolarlık yatırımın 78 milyon doları ise girişimini ticari olarak yurt dışına taşıyanlara yapıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

IFASTURK Eğitim Mesut Şenel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım
Kitabını Rektöre hediye etti
Kitabını Rektöre hediye etti