Aç kalmıyorlar

Pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim gören Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencileri, olumsuz hava koşullarından etkilenen sokak hayvanlarını unutmadı

Aç kalmıyorlar
Aç kalmıyorlar Admin
Bu içerik 26 kez okundu.

Bir kaba yem diğer bir kaba su koyarak sokak hayvanlarını besleyen AFSÜ öğrencileri, aynı havayı soluduğumuz hayvanların da ilgiye ve şefkate muhtaç olduğunu deneyimledi. AFSÜ Paramedik Kulübü, Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Etkinliği ile bir farkındalık girişimine imza attı. Kulüp adına yapılan açıklamada bu etkinliğin, sokaktaki minik dostların unutulmadığını göstermek; onların da can taşıdığını ve yardımlaşmanın önemini, sevginin paylaştıkça çoğalacağını hissettirmek adına toplumu teşvik etmek amacıyla düzenlendiği belirtildi.
Minik dostlarımız
Etkinliğe katılan bir öğrenci şu görüşleri dile getirdi: “Sokaktaki minik dostlarımız için kapımızın önünde ya da çöp konteynerlerinin kenarında bir kaba su, başka bir kaba mama ve ılık süt döktük. İmkânlarımız ölçüsünde mama yerine yiyebilecekleri yemeklerden de hazırladık. Onların karınlarını doyurmak bizlere vicdani olarak bir mutluluk verdi ama bunu sadece bir faaliyet olarak düşünmedik. Onlara, özellikle kış mevsiminde destek olmak istedik. Karınları doymuş bir şekilde o sevimli hallerini görmek bizleri duygulandırdı. Etkinliğimize sadece kulüp üyelerimizi değil kendi ailelerimizi, arkadaşlarımızı da dâhil ettik. Böylece iyiliği yaygınlaştırmaya çabaladık” dedi. 

AFSÜ Paramedik Kulübü Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Etkinliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı