RIZASI ADIM ATMAYIZ !

Afyonkarahisar'da Mısri Mahallesi etrafında yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Serhat Tugan, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarları AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyarette İl Başkan Yardımcıları Salih Alaka, Tahsin Aydın ve Kadir Satılmış da hazır bulundu

RIZASI ADIM ATMAYIZ !
RIZASI ADIM ATMAYIZ ! Admin
Bu içerik 121 kez okundu.

Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Derneği Başkanı Serhat Tugan, yönetimi ve mahalle muhtarları AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyarette taleplerini ileten dernek yönetimi ve mahalle sakinleri, Başkan Uluçay’ın gösterdiği ilgi ve konunun çözümü için yapılacak girişimlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Uluçay da “Vatandaşlarımızın rızası olmadan kesinlikle adım atılmayacaktır” dedi. 

BAŞKAN ULUÇAY MİSAFİRLERİNİ AGIRLADI

Ziyarette İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın yaklaşımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tugan şöyle konuştu; Öncelikle İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, başından sonuna kadar bizleri nezaketli bir şekilde misafir etti. Çok teşekkür ederim. Bugün gerçekleşen toplantıdaki sıcak yaklaşım 8 yılda olsaydı daha ileri seviyede olurduk. Uzlaşma masası çok şükür kuruldu. Derdimizin çözümüne bir adım atabildik” dedi.  

“VATANDAŞIN RIZASI ÖNEMLİ”

Üç saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan Başkan Uluçay ise Kentsel Dönüşüm Derneği’nin kurulmasının bilgi kirliliğini ortadan kaldıracak bir girişim olduğunu, bundan dolayı da memnun olduğunu ifade etti. Uluçay;“Bundan sonra her konu masaya yatırılıp konuşulacak. Yatırıma bir an önce başlanması açısından ihalenin tarihi aldık ancak bu tarih tehir edilebilir. Halkımıza sunulan proje örnek bir olup değiştirilebilir. Ancak burada Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü yüksek kat istemiyor. Dernek üyelerimizin de talepleri Mısri etrafının düşük kat olabileceği ama kalan kısmın yüksek olması gerektiği talebi var. Her biri değerlendirilecek ve halkımızın çıkarlarına uygun olan yapılacaktır. Burada rezerv alanına öncelik verilmesi talebi var. İnsanlarımız kirada kalmak istemiyor. Eğer anlaşma sağlanırsa Cumhurbaşkanımız ev sahiplerine yüzde 40 indirim sağlayacaktır. Kimse burada birilerinin tahriki ve etkisi altında kalarak bilgi kirliliğine yol açan tartışmalara girmemeli. Burada alınmış bir fiyat, proje ve imar kararı kesinlikle yoktur. Dernek yöneticilerimiz, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın rızası olmadan kesinlikle adım atılmayacaktır. Onlar tamam demeden, rıza göstermeden, onay vermeden adım atmamız mümkün değildir” dedi.  

Toplantı Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner'in yaptığı sunum ile bitti.

Kentsel Dönüşüm Derneği Hüseyin Ceylan Uluçay Serhat Tugan Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü Murat Öner
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik