Dijitale yatırım yapan 1- 0 önde

Dijital dönüşüm yani iş ve süreçlerinin insansız hale getirilmesi 21. yüzyılda hızına hız katarak ve daha büyük oluşumlara dönüşerek zamanın akışına meydan okuyor

Dijitale yatırım yapan 1- 0 önde
Dijitale yatırım yapan 1- 0 önde Admin
Bu içerik 33 kez okundu.

Tarih bizlere, yüzlerce yıl önce endüstrileşmenin sonucunda mekanik sistemlerin devreye alınması ile verimliliğin bir anda üst seviyeye taşınmasının yaklaşık 150 yıllık bir gelişim olduğunu gösteriyor. Ancak bu gelişim pandemi süreciyle birlikte katlanarak daha da hızlandı. “Dijital Dönüşümde İş Süreçleri Yönetimi” başlıklı online bir toplantı düzenleyen EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği, E-Çözüm firması ile bu sürecin ayrıntılarını masaya yatırdı.
YATIRIMLARINI ÖNE ÇEKTİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer, bilişim sektörü ürün ve çözümlerinin salgına karşı kullanımı sayesinde önümüzdeki 5-10 yılda beklenen geleceğin çalışma modeline geçişin ortalama beş yıl hızlandığını belirterek, “Temel faaliyetlerin uzaktan sürdürülmesine olanak sağlayan teknolojiler, dijital ekonomiye geçişi de çok daha hızlı hale getirdi. Bu dönemde dijital dönüşüm yatırımlarını önceden yapan ve süreçlerinde uygulayan şirketler, faaliyetlerini daha kolay adapte etme olanağı buldu. Bu yatırımları yapmayanlar ise ajandalarındaki dijitalleşme yatırımlarını öne çekti” dedi.
YATIRIMLARIN KARŞILIĞINI ALDI
“Koronavirüs süreci bittiğinde kuşkusuz hiçbirimiz kaldığımız yerden devam edemeyeceğiz” diyen Yelkenbiçer, “Bu noktada dünyada siyasi, ekonomik ve sosyal hayatta dengelerin değiştiği; dijital çağın tam anlamıyla başladığı, sürdürülebilirliğe yönelik çalışmaların hız kazandığı bir dönemin bizleri beklediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu süreçte özellikle dijital dönüşüme daha erken yatırım yapmış olan şirketlerin ayrıştığı gözlemlendi. E-ticaretin ve dijitalleşmenin yaygınlaştığı son yıllarda bu alanlarda erken yatırım yapmış, yetkin insan kaynağı ve özgün deneyimi olan sektörlerin ve firmaların yaptıkları yatırımların karşılığını aldığını söyleyebiliriz” diye konuştu. 
ŞİRKETLER DAHA AVANTAJLI OLACAK
Pandemi ile birlikte dijitalleşme süreci hız kazandığını ve şirketlerinde geç kalan yatırımlarını tekrar masaya yatırdığını ifade eden EGİAD Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer, “Nasıl ki salgın sırasında teknolojiyi iyi kullanan ülkeler ve şirketler hasarı en minimumda tutabilmişlerse, salgın sonrası dönemde de yine teknolojiyi iyi kullanan ülkeler ve şirketler daha avantajlı olacak” dedi. 
>>GÖKHAN KOCAASLAN

 

EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Alp Avni Yelkenbiçer
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
ARAZİ YOLLARI İÇİN BEKLENEN ÇALIŞMA BAŞLADI
İKİ ANLAMLI ZİYARET
İKİ ANLAMLI ZİYARET