Sıfır atık, sürdürülebilir geleceğe şekil veriyor

Alman devi Knauf, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca verilen “Sıfır Atık Belgesi” ile ek0-sürdürülebilirlik felsefesini tescilledi

Sıfır atık, sürdürülebilir geleceğe şekil veriyor
Sıfır atık, sürdürülebilir geleceğe şekil veriyor Admin
Bu içerik 32 kez okundu.

Sürdürülebilir yaşamın sürdürülebilir üretimle mümkün olduğunun bilinciyle sıfır atık uygulamalarını fabrikalarında uygulayan Knauf, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017'de başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında sanayi kuruluşlarına verilen  ‘Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı. Bakanlık tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşumunun engellenmesini veya minimize edilmesini, atığın oluşumu durumunda ise geri kazanımının sağlanmasını hedefliyor. 


FARKINDALIK YARATMAYI SÜRDÜRÜYOR

Doğal hammaddelerin korunmasında geri dönüşüm çalışmalarının önemi gün geçtikçe artarken sanayi kuruluşlarının çevre dostu uygulamaları eko-sürdürülebilirlikte merkezi bir rol oynuyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017 yılı itibariyle başlatılan Sıfır Atık Projesi, belgelendirme sistemi ile sanayi kuruluşlarını teşvik ediyor. Kurulduğu günden bu yana eko- sürdürülebilirlik çatısı altında fabrikalarında çevresel tertip ve geri dönüşüme yönelik tüm tedbirleri alarak uygulamaya geçiren Knauf, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Ankara Ahiboz II Fabrikası için Sıfır Atık Belgesi alarak sektöründe farkındalık yaratmayı sürdürüyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Belgesi Alman devi Knauf
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali gönül aldı
Vali gönül aldı
Bir ömür boyu mutluluklar
Bir ömür boyu mutluluklar