AFYON İÇİN ÖNEMLİ PLANLAMALAR YAPILDI

Haberleşme çalışma grubu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

AFYON İÇİN ÖNEMLİ PLANLAMALAR YAPILDI
AFYON İÇİN ÖNEMLİ PLANLAMALAR YAPILDI Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

Vali Yardımcısı Mehmet Keklik Başkanlığında, Afyonkarahisar İl Afet Müdahale Planı kapsamında Haberleşme Çalışma Grubu Operasyon Planı değerlendirme toplantısı ana ve destek çözüm ortağı kurum kuruluşların katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Türkiye Afet Müdahale Sistemi içinde yerel düzeyde yer alan ana ve destek çözüm ortaklarının sorumluluklarını, çalışma gruplarının diğer çalışma grupları ile olan ilişkilerini, afet ve acil duruma hazırlık ile müdahale süreçlerini anlatan afet ve acil durum anında etkin koordinasyon için gerekli olan Çalışma Grup teşkilini sunan  Afyonkarahisar İl Afet Müdahale Planı kapsamındaki 26 Yerel Düzey Operasyon Planı değerlendirme toplantıları her ay iki  Çalışma Grubunu içerek şekilde ana ve destek çözüm ortakların katılımıyla yapılmaya başladı.

BEKLENEN İLK TOPLANTI YAPILDI

Afet Müdahale Planı Operasyon planlarının ilk toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Keklik Başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Mehmet Keklik toplantının açılış konuşmasında: “Bugün çok önemli toplantı gerçekleştireceğiz. Nasip olursa Eylül ayına kadar 26 Çalışma Grubunun depreme hazırlık konusunda tek tek dinleyeceğiz. Hazırlıklarımızı kontrol edeceğiz, revize edeceğiz. Süreklibu konuda teyakkuzda olacağız! Deprem haftasında da inşallah, Sayın Valimizin katılımlarıyla buradaki il müdürlerimiz ve bölge müdürlerimizin, il protokolün katılımıyla geniş kapsamlı koordinasyon toplantısı gerçekleştireceğiz. Afyon olarak Afyonkarahisar Valiliği bünyesinde İl AFAD Müdürlüğümüz tüm afet türlerine göre sıkı bir şekilde hazırlanıyor ama öncelik olarak deprem iyi hazırlandığımız konulardan birisi bugün Haberleşme Hizmet Grubunun çalışmaları ile ilgili bir değerlendirme yapacağız” ifadelerine yer verdi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

İl AFAD Müdürü Mehmet Buldan’da toplantıda yaptığı konuşmada, “afet ve acil durumların ne zaman, ne şiddet ve büyüklükte meydana geleceğini kestiremiyoruz. Bunun için özel çalışma gerekiyor. Kurumların normal çalışmalarının dışında olağanüstü durumlara hazırlıklı olmaları gerekiyor. Tamamen sıfırıncı dakika itibari ile en son nokta iyileştirme çalışmaları bitene kadar Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında da Afyonkarahisar’da İl Afet Müdahale Planı hazırlanmıştır. 26 Yerel Düzey Çalışma Grupları da Operasyon planlarını bu bağlamda yaptılar. Biz 5-6 yıldır Afyon’da diğer çalışma grupları ile beraber hem eşgüdüm içerisinde hem de Valiliğimiz koordinasyonu dâhilinde istenilen seviyede çalışmalar yürütmeye gayret ediyoruz”dedi. Haberleşme Çalışma Grubu ana ve destek çözüm ortağı kurum kuruluşların katıldığı Haberleşme Çalışma Grubu değerlendirme toplantısında İl Telekom Müdürü Mehmet Murat USLULAR Haberleşme Çalışma Grubu Operasyon Planı ile ilgili bir sunum yaptı ve toplantı soru cevap şeklinde devam etti.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Mehmet Keklik AFAD Afet ve Acil Durum Müdürlü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı