Uysal Destici’yi ağırladı

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi Genel Merkezde ağırladı

Uysal Destici’yi ağırladı
Uysal Destici’yi ağırladı Admin
Bu içerik 43 kez okundu.

Yaklaşık 1,5 saat süren kabulde Genel Başkan Gültekin Uysal’a Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci ve Nuri Efe ile Genel İdare Kurulu Üyesi Adnan Turfan eşlik etti. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise ziyarete Genel Başkan Yardımcıları Mikail Şahan, Ahmet Yelis ve Üzeyir Tunç ile birlikte geldi. Liderlerin gündeminde Siyasi Partiler Yasası, Anayasa değişikliği tartışmaları ve ekonomi politikaları vardı. Görüşmenin ardından iki Genel Başkan kameralar önüne geçerek açıklamalarda bulundu.

SİYASİ İKLİM DEĞİŞMELİ
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı konuşmada şunları kaydetti, “Elbette her siyasi partinin kendine has fikirleri, programları var. Türkiye’nin ise çok derinden işleyen meseleleri var. Bugün, her zamankinden fazla, siyasi iklimin değişmesi ve siyasi partilerin belirli ortak paydaları aramak mecburiyetleri var. Özellikle dışarıdan gelen, bölgemizde cereyan eden pek çok meydan okumayla karşı karşıya kaldığımız, ülkemizin, devletimizin milli güvenliğini tehdit edecek olayların yaşandığı böyle bir dönemde daha farklı bir perdeden memleketin meselelerine bakma ihtiyacımız var. Sayın Genel Başkan ve heyeti ile konjonktürel, aktüel bütün bu meseleleri konuşmaya çalıştık” 
DEMOKRASİNİN ÇINARI
“Demokrat Parti Türk demokrasinin çınarlarından” diyerek sözlerine başlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise; “Bugün yeni bir anayasa için Demokrat Parti ile görüş alışverişimiz oldu. Demokrat Parti ile geçmişten bugüne kadar yakın ilişkilerimiz oldu ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Demokrat Parti ile konuşup anlaşamayacağımız hiçbir meselemiz yok. Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı yeni anayasa çağrısını önemsiyoruz. Önemsemenin ötesinde samimi buluyoruz. Değerlendirilmesi gereken bir fırsat olarak görüyoruz. Hepimiz bu darbe anayasasından nasıl kurtuluruz diyerek bir gayret göstermemiz gerekiyor. Sürecin sonuna geldiğimiz de kimin samimi olarak düşünceye katkı verdiğini milletimiz mutlaka değerlendirecektir” diye konuştu.

Demokrat Parti Gültekin Uysal Mustafa Destici
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı