GÖKMEN ÇİÇEK’İN AĞZINDAN AFYONKARAHİSAR

Göreve başlayalı 7 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen yaptığı çalışmalarla tüm kesimlerin büyük takdirini toplayan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, ilk söyleşisini yaptı

GÖKMEN ÇİÇEK’İN AĞZINDAN AFYONKARAHİSAR
GÖKMEN ÇİÇEK’İN AĞZINDAN AFYONKARAHİSAR Admin
Bu içerik 37 kez okundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve Basın Yayın Birimi çalışanlarına çok özel açıklamalarda bulunan Vali Gökmen Çiçek, şehirle ilgili izlenimlerini, hayallerini, Belediye Başkanıyla olan uyumunu ve merak edilen daha pek çok konuyu anlattı.

“MEMLEKET HASRETİYLE BÜYÜDÜK”

Gökmen Çiçek yaptığı söyleşiye öncelikle kendini tanıtarak başladı. “ 1978 yılında Gebze’de doğdum, Kafkas Göçmeni bir ailenin çocuğuyum. Annem Gürcistan Batum vilayetinden aynı yıllar arasında ülkemize gelmiş.Çeşitli sorunlardan sonra vatan hasreti, memleket hasreti türkülerini çok dinlemek durumunda kaldık, çünkü Ahıska sürgünü o bölgeden vatanı terk etmek köyümüzün olmaması, herkesin yaz aylarında köyüne gidecek olmasına karşın sizin gidecek yerinizin olmaması dolayısıyla hep bir köy özlemi, memleket özlemi çekerek büyüdük” diyerek şimdiye kadar başından geçenleri de kısaca anlattı.

“MİLLİ DUYGULARLA HAŞIR NEŞİR OLDUK”

Valilik mesleğini sesçmesindeki en büyük etkenin içinde olan Anadolu aşkı olduğunu söyleyen Çiçek, kendine yönelt,len soruları büyük bir özveri ile cevapladı. “Dedem yıllarca memleket bırakmanın çok büyük acısını çekmiş, tekrardan köyüne geri dönmenin ümidiyle yaşamış. Her şeyi Kafkasya’da bırakıp geldi. Annemin babası Gürcistan’dan tek başına kaçtı. Bütün ailesi orada kaldı. Hep onun gözyaşları. Hep böyle bir yerde yetiştik. Dolayısıyla milli duygularla haşır neşir olma durumunda kaldık. Atatürk İlkokulu, Anadolu Lisesi, Uludağ Üniversitesinden mezun olarak Kaymakamlık sınavını kazandık ve mesleğe başladık. Sırasıyla Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği, Sivas-Akıncılar Kaymakamlığı, Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundum. Son olarak İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü iken 18 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Afyonkarahisar Valiliği’ne atandım” ifadelerine yer vererek o eski yaşadığı olumsuzlukları da teker teker anlattı.

“TAŞIYACAĞIM EN BÜYÜK ŞEREFLERDEN BİRİSİ AFYONKARAHİSAR VALİSİ OLMAK”

Afyonkarahisar’a Vali olarak atanmasının kendinde ne gibi duygular uyandırdığı merak konusu olurken , Gökmen Çiçek bununla ilgili bir açıklama yaptı. “Taşıyacağım en büyük şereflerden birisi Afyonkarahisar Valisi Olmak” diyen Çiçek Afyon halkının gönlünde kurduğu tahtı da sağlamlaştırdı. Sözlerine şu şeilde devam etti. “Bundan sonra birçok görev alabilirim ancak hayatımda onurların en büyüğünü taşıyacağım en büyük şereflerden birisi Afyonkarahisar Valisi olacak. Burada çok güzel dostluklar kurdum. Bunun en güzel örneği, Belediye Başkanımız, 40 yıllık dost gibiyiz. Personel Genel Müdürü olmam sebebiyle atama kararlarında sonradan öğrenmenin heyecanını yaşayamadım. Afyon’a atanacağım sürpriz olmayarak işi mutfağında görme fırsatım oldu. O yüzden öyle bir heyecan yaşayamadım. Kararname toplantısında Sayın Bakanımızla birlikte yapılan istişarelerde Afyonkarahisar çok içime sindi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

Gökmen Çiçek Süleyman Karakuş Basın Yayın Birimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARAÇ FİLOsu BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
ARAÇ FİLOsu BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
AFYONKARAHİSAR AFETLERE HAZIR
AFYONKARAHİSAR AFETLERE HAZIR