ALAYINIZ GELSİN

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 2019 yılı Kamu Denetçiliği Kurumu raporunun Dilekçe Komisyon ile İnsan Hakları İnceleme Karma Komisyonu raporu hakkında TBMM genel kurulunda konuştu

ALAYINIZ GELSİN
ALAYINIZ GELSİN Admin
Bu içerik 30 kez okundu.

Tüm insanların toplumsal köken gözetmeksizin eşit haklara sahip olduğunu söyleyen MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “İnsan hakları, insanı insan yapan ve insanın sırf insan olarak herhangi bir şarta veya statüye bağlı olmadan, doğuştan sahip olduğu dokunulmaz, vazgeçilmez, üstün nitelikli ahlaki değerleridir. Bu haklar; insanın değerini ve onurunu korur insanın, insanca yaşaması için gerekli, zorunlu koşulları ifade eder. İnsanın insan olmaktan kaynaklanan gereksinimlerini, karşılamaya yönelik maddi ve manevi varlığını korumayı, geliştirmeyi hedef edinen en temel değerdir. İnsan haklarının kaynağı, insan doğası ve bu doğanın özünde varolan insan onurudur. Tüm insanlar bu haklara; din, dil, ırk, cinsiyet, toplumsal köken gözetmeksizin eşit bir şekilde sahiptirler. Her kişinin toplumda temel hak ve özgürlükleri bulunmaktadır. Bu haklar; yaşama hakkı, sağlık hakkı, eğitim hakkı, inanç özgürlüğü, ibadet hakkı, özel yaşam gizliliği gibi haklardır. Bu haklar, uluslararası tüm mecralarda kabul edilmiş haklardır. Ancak, söz konusu uygulamaya gelindiğinde tüm emperyal güçler, sömürgeci anlayış içerisinde kendi menfaatleri, kendi inançları, kendi ırkları, ülke ekonomileri ve enerji kaynakları için tüm bu hakları ihlal etmektedirler”

HESAPLARI BOZUYORUZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesaplarına uygulanan sansüre de değinen Milletvekili Taytak, batı ülkelerine ve ABD’ye seslendi. Taytak, “Özellikle de batı, Müslüman ülkelere geldiğinde, insan hakları kavramını unutur, bombalar, işgal eder, kan döker, yönetimlerine karışır, dinlerine karışır, İbadetlerine karışır. Bosna’da, Kosova’da, Tunus’ta, Afrika’da insanlık suçu işler, Dünyanın gözü önünde soykırım yaparlar, bunlarla da yetinmez. Kendi ülkelerinde siyahi vatandaşlarını nefessiz bırakırlar, Ondan sonra da insan haklarından bahsederler. Emperyalizmin ülkemize güç kullanmaya gücü yetmediği için, maşalarıyla, taşeronlarıyla, yerli işbirlikçileriyle, demokrasi, insan hakları ve özgürlük kılıfları altında ülkemize karışmaya ve karıştırmaya çalışırlar. ABD’de kongre salonu basılır, eylemcilerin adı terörist olur. Beş eylemci öldürülür, katılanlara vatana ihanetten dava açarlar. Buna sebep oldu diye eski başkanlarını azletmeye çalışırlar. Ama bize gelince kendi ülkesinde beslediği, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi kontrollü olur, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenci olmadığı halde, rektörlük binasını işgal etmeye kalkanlar, masum olur, demokrat olur, barışçıl olur. Fakat bu konuda oyunları bozan, gençlerimizi oyuna gelmemesi için uyaran, ülkemiz üzerinden hesap yapanların hesabını bozan; Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin sosyal medya hesabına, sansür uygularlar. Uygulasanız ne olur? Uygulamasanız ne olur? Gecenin karanlığından, düşmanın fazlalığından mı korkacağız? Alayınız gelsin”

AVRUPA SAHİP ÇIKIYOR

40 yıldır emperyalist güçlerin maşası olan PKK terör örgütü ile mücadele ettiklerini vurgulayan Taytak, “Bu örgüt sadece yaşama ve güvenlik hakkını değil, doktorlarımızı, öğretmenlerimizi, mühendislerimizi, işçilerimizi şehit ederek vatandaşlarımızın sağlık, eğitim üretim gibi tüm haklarına saldırmaktadır. Ardında binlerce gözü yaşlı anne, baba, eş ve evlat bırakan, daha doğmamış çocuklarını kucaklarına bile alamadan, vatan toprağına düşen onbinlerce Mehmetçiğimizi şehit eden bu eli kanlı bebek katillerine Avrupa sahip çıkmaktadır. İnsanlığa hizmet etmesi için kurulan ve insan haklarını gözetmesi beklenen, Avrupa insan hakları Mahkemesi’nin söz konusu Türkiye olunca uluslararası yargı iş birliğini göz ardı ederek, ulusal mahkemelerimize mesaj vermek istediği ortadadır”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Mehmet Taytak İnsan Hakları İnceleme Karma Komisyonu TBMM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devremülkçülere dev operasyon
Devremülkçülere dev operasyon
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım