BAŞKAN GÖRGÖZ SERT ELEŞTİRDİ

Afyonkarahisar CHP haftalık olağan basın toplantısında CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız ve CHP Çay İlçe Başkanı Ali Selvi gündeme dair konuşmalarını gerçekleştirdiler

BAŞKAN GÖRGÖZ SERT ELEŞTİRDİ
BAŞKAN GÖRGÖZ SERT ELEŞTİRDİ Admin
Bu içerik 67 kez okundu.

Afyonkarahisar CHP Çay İlçe Başkanı konuşmalarında çay ilçesinin sorunlarından bahsetti. Başkan Selvi konuşmasına Gara bölgesinde PKK terör örgütünün şehit ettiği 13 vatandaşın ailesine başsağlığı diledi ve terör örgütüne kınadığını belirterek başladı. Selvi, Çay ilçesinde en büyük sorunun geçim sıkıntısı olduğunu ve bunun ülkenin gerçek bir sorunu olduğunu söyledi. Bu konuyla alakalı olarak verilen hibe ve desteklerin herkese ödenmediğini, küçük esnafın yanında olduklarını söyleseler de 500TL kira yardımı Bin TL hibe yardımı alamamış esnafın olduğunu ve bu sebeple esnafın sürekli kepenk kapattığını açıkladı. İlçelere yönelimin artmasının gerektiğini ve ilçelere daha çok destek verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Selvi “Afyonkarahisar sadece merkezden ibaret değil” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, konuşmasında pandemi koşullarında vatandaşın geçiminin ne durumda olduğunu yorumlayarak konuşmasına başladı. Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar da gerçekleştirilen programda 30 CHP Milletvekilinin Afyonkarahisar’ın tamamını gezerek esnaf ile görüştüklerini vurgulayan Akyıldız, “MHP Milletvekili Mehmet Taytak Afyonkarahisar da kapanan esnafın olmadığını söyledi. Bunu Şiddetle kınıyorum hangi caddeye çıkarsanız çıkın Ambar yoluna, Kurtuluş’a, Sarraflar çarşısına çıkın mutlaka kapalı bir esnaf görürsünüz. Esnaflar bu şekilde zor koşullarda yaşarken onları birde bu şekilde yok saymayı şiddetle kınıyorum” dedi.

Afyonkarahisar CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Gara bölgesinde PKK terör örgütünün şehit ettiği 13 vatandaşın ailesine başsağlığı diledi ve PKK terör örgütünü lanetledi. Başkan Görgöz konuşmasında ülke gündeminin hayat pahalılığı olduğunu vurguladı. İktidarın Sosyal medyadan kendilerine gündem oluşturmayı tercih ettiğini söyleyen Başkan Görgöz “PKK terör örgütünün 13 vatandaşımızı şehit etmesini biz Milli Savunma Bakanının sabah 03.00’da açıklamasıyla öğrendik. Ben CHP İl Başkanı olarak sabah 06.00’da terör örgütünün yaptığı hain saldırıyı kınadığımı sosyal medyadan paylaştım. Arkasından 09:49’ da kendi sosyal medya sayfamdan teröre lanet okuyarak paylaşım yaptım. Ancak daha önceki AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’in sosyal medyada yaptığı bir açıklamasını gördüm. Eski AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen yaptığı açıklamada “Terör örgütlerine toz konduramayan CHP'nin Afyon İl Başkanı terör örgütü PKK’ya karşı aynı hassasiyetten olsa gerek 13 şehidimize başsağlığı dilemek yerine sistemi konuşuyor. Her evden 1 oy verdikleri PKK’nın siyasi kanadı en büyük ortakları olur. İki satır yazarsa HDP'yi incitir” demiş. 13 şehidimize baş sağlığı dilemedi dediği bir gün önce yani daha açıklama yapılmadan bir gün önce kendisi açıklama yapıyor ve biz sosyal medya geçmişinden başka bir açıklamayı çevirerekten yaptığının farkına varılmayacağını düşünüp hedef göstererek iftira atıyor” dedi. Şehitlerimiz üzerinden siyaset yapıyorlar diyerek iktidarı eleştirdi. Başkan Görgöz “Suni haberlerle gündemi değiştiremezsiniz. İnsanları hedef gösteremezsiniz bu şekilde daha önce Derviş Mehmet’e yapılanlar gibi Kubilay’a yapılanlar gibi atalarımızı hedef gösterdiğiniz gibi bizleri de hedef gösteremezsiniz biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz” diyerek konuşmasını bitirdi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

CHP PKK Yalçın Görgöz Ömer Akyıldız Ali Selvi Afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
BAYAT’TA TARİH YATIYOR
BAYAT’TA TARİH YATIYOR