Çalışmalar hızla devam ediyor

Dinar Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisinde çalışmalar hızla devam ediyor

Çalışmalar hızla devam ediyor
Çalışmalar hızla devam ediyor Admin
Bu içerik 23 kez okundu.

Afyonkarahisar ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor. Dinar Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisi inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Arıtma tesisinin tamamlanması ile günlük 3 bin 264 metreküp Atıksuyun arıtılacağını söyledi.

600 DEKAR ARAZİ SULANACAK

Genel Müdür Yıldız, Arıtma Tesisi ve Kollektör Hattı ile Dinar Tatarlı, Haydarlı Beldeleri ve Yıprak, Kadılar, Doğanlı, Kınık, Çiçektepe ve Göçerli köylerinin toplam 3 bin 264 metreküp atıksu arıtımının sağlanacağının altını çizerek, “Günde 3 bin 264 metreküp atıksuyun arıtılarak ve dezenfekte edilerek 600 dekar tarım arazisi de sulanabilecektir” dedi.

2021 YILINDA BİTİRİLECEK

Yıldız, “İş kapsamında Göçerli 21 m Q200; Doğanlı 531,78 Q300; Okçular bin 87 m Q300; Kadılar 79 m Q300 olmak üzere yaklaşık 1,7 km kolektör hattı ve 3 bin 264 metreküp/gün kapasiteli atıksu arıtma tesisi yapılması bulunmaktadır. Yapılan çalışmalarla fiziksel gerçekleşme yüzde 60 seviyelerine ulaşmış olup çalışmaların 2021 yılında bitirilmesi hedeflenmektedir” ifadelerini kullandı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

Dinar Çölovası Kapalı Havza Atıksu Arıtma Tesisi i DSİ Kaya Yıldız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devremülkçülere dev operasyon
Devremülkçülere dev operasyon
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım