Kaba zihniyeti kınıyoruz

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu, görevi başındaki basın mensuplarına saldırarak görevlerini yapmalarını engelleyen zorbaları kınarken, Çobanlar Belediyesi’nin konuyla ilgili olarak gereken önlemleri almasını sabırsızlıkla beklediklerini açıkladı

Kaba zihniyeti kınıyoruz
Kaba zihniyeti kınıyoruz Admin
Bu içerik 29 kez okundu.

Afyonkarahisar-Konya karayolu üzeri Karaaslan köyü mevkiinde meydana gelen kazada Çobanlar Belediyesi'ne ait yolcu otobüsü devrilmiş, basın mensupları olayı haberleştirmek üzere bölgeye intikal etmişlerdi. Basın mensupları kaza mahallinde çekim yapmaya başladığı esnada 03 ES 001 resmi plakalı araçtan inen ve sonrasında isminin Sefa Alaka olduğu öğrenilen şahıs “Makine yetmez ise seni de dağıtırım. Engellerim kardeşim ben. Benim ‘Belediye Başkanım bana çektirme dediyse engel olurum. O da benim arkamda, benden şikayetçi olursun. Seni de kameranı da dağıtırım, söylediklerimin arkasındayım. Bana yetki verildiyse dağıtırım” diyerek tehditte bulundu. Tehdit ve saldırı olayı gazetecinin kamerasına anbean yansıdı.

Büyük üzüntü duyduk

Son dönemde ülke genelinde basın mensuplarına yönelen şiddet olaylarının ilimizde de görülmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirten Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, “Her ne sebeple olursa olsun, kamu görevini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarına yapılan tüm saldırıların karşısındayız. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu olarak bu son üzücü olayda da görevini yapmaya çalışan meslektaşımızın engellenerek tehdit ve saldırıya maruz kalmasından büyük üzüntü duyduk. Şiddet ve tehdit yoluyla basın mensuplarına bir şeyler yaptırabileceğini sanan kaba zihniyeti kınıyoruz. Saldırgan şahıs hakkında tüm yasal hakların kullanılacağını belirterek, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş’tan da bir daha böyle üzücü olaylara sebebiyet verilmemesi için gereken önlemleri almasını diliyoruz” dedi.

Çobanlar Belediyesi Basın Yayın Derneği Afyonkarahisar Ali Altuntaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik