BİZLERE HAKLARINI HELAL ETSİNLER

Afyonkarahisar İyi Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık olağan basın konuşmasını gerçekleştirdi. Ülke gündemine dair başlıklara değinen Başkan Mısırlıoğlu iktidarı eleştirdi

BİZLERE HAKLARINI HELAL ETSİNLER
BİZLERE HAKLARINI HELAL ETSİNLER Admin
Bu içerik 25 kez okundu.

Başkan Mısırlıoğlu Gara bölgesinde Şehit edilen asker ve polislerimize Allahtan rahmet, ailelerine baş sağlığı diledi. Olaya ilişkin konuşan Mısırlıoğlu “Kaçırılan asker ve polislerimizin 6 yıldır ne şartlarda olduklarını neler yaşadıklarını bilmiyoruz onlar bizlere haklarını helal etsinler” dedi. Kaçırılan askerlerin çözüm sürecinin hemen ardından kaçırıldıklarını belirten Başkan Mısırlıoğlu İktidara seslenerek defalarca mecliste gündeme getirildiğini ancak görüşmelerin üzerinin örtüldüğünü ifade etti.

Acının Esprisi Olmaz

Başkan Mısırlıoğlu iktidarı hedef alarak geçmişte İstanbul yerel seçimlerinde terörist elebaşlarından Osman Öcalan’ın bir televizyon kanalına oy toplama amacıyla çıkartıldığını belirtti. Günümüzde ise aynı terör grubunun şehit ettiği 13 asker ve polisimiz için hiçbir şeyin yapılmadığının altını çizdi. Rize’de yapılan Ak Parti kongresine tepki göstererek “Kongre salonlarından şehit analarının sesini yankılandırmayın milletimizin yüreğini dağlıyor bunlar. Acının üstüne tebessüm olmaz acının üstünden esprisi olmaz” diyerek tepki gösterdi.

Karınlarını Doyurabilecekleri Bir Bedel Ödensin

Afyonkarahisar Yüntaş A.Ş çalışanlarının yaşadıkları bir sıkıntıyı dile getiren Başkan Mısırlıoğlu Belediye Başkanına seslenerek Afyonkarahisar’ın temizlik işlerini Yüntaş A.Ş. bünyesinde çalışan emekçilerin yaptığını, ancak burada çalışan işçilere öğle yemeği parası olarak 5 TL verildiğini iddia etti. Başkan Mısırlıoğlu; “5 TL bir ilkokul çocuğuna ‘oğlum şunu alda acıkırsan simit çay al eve gelene kadar açlığını bastır diye’ annelerin verdiği parayı düşünün. Birde beden gücüyle çalışan bir belediye işçisinin 5 TL’lik bir yemek yardımıyla karnını nasıl doyuracağını siz hesap edin. Buradan Belediye Başkanımıza ve Yüntaş A.Ş. yetkililerine sesleniyorum, bu kardeşlerimizi karnını doyurabileceği miktarı karşılar şekilde bir bedel ödenmesini talep ediyorum” dedi.

Öğrenci ve Öğretmen Aşılaması Yetişecek mi?

Başkan Mısırlıoğlu pandemi sürecin de okulların açılmasına ilişkin; “Köylerde şartlar belki uygun olabilir ancak şehir merkezlerindeki okulların yoğun olacağını ve okullar açılana kadar bütün öğretmenlerimizin aşılanması yetişebilecek mi bununla ilgili atılan bir adımı ilimizde ve ülkemiz de göremedik” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Dinar İlçesi’nde yaşanan depreme değinerek “Can ve Mal kaybının olmaması sevindirici bir durum ancak böyle depremlerin ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum Dinarlı hemşerilerimize de geçmiş olsun diyorum” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Yüntaş A.Ş İyi Parti Afyonkarahisar Muhammed Mısırlıoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali gönül aldı
Vali gönül aldı
Bir ömür boyu mutluluklar
Bir ömür boyu mutluluklar