Mecliste “ESİR” tartışması

MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk, Terör Örgütü PKK tarafından 13 kişinin şehit edilmesi ile ilgili meclis gurup toplantısında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi. Bunun üzerine söz alan CHP’li İl Genel Meclis Üyesi İshan Nergiz, şehit edilen 13 kişinin esir düştüğünü söylemesi üzerine Ertürk arasında tartışma çıktı. Tartışmaya İGM Başkanı Burhanettin Çoban müdahale etti

Mecliste “ESİR” tartışması
Mecliste “ESİR” tartışması Admin
Bu içerik 65 kez okundu.

MHP Merkez İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertük, olağanüstü gündemle toplanan İl Genel Meclis Toplantısı sonunda gündem dışı söz aldı. Irak'ın kuzeyindeki Gara Bölgesi’nde yürütülen askeri operasyonda Terör Örgütü PKK tarafından 13 kişinin şehit edilmesi ile ilgili konuşan Ertürk, “Dün parlamentodaki oturumda her ne kadar güvenlik güçlerimizin Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde yürütülen askeri operasyona destek veren partilerin Genel Başkanlarından bir tanesinin söylediğini gerçekten tuhaf karşıladım” dedi.

ONLARLA BERABER ADAY TESPİTİ YAPTINIZ

Ertürk sözlerine şöyle devam etti: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu meclis gurup toplantısında yaptığı konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trump ile dostluğundan dolayı rehinelerin kurtarılması için ricacı olsaymış. Bu devlet adamlığına yakışmayan bir durumdur. Neymiş İstanbul seçimleri ile ilgilenilmişte bununla ilgilenilmemiş. Beyefendi, muhterem kusura bakma siz daha çok önem vermişsiniz ki, onlarla beraber aday tespiti yaptınız. Her yerde seçimi kazanmak için her türlü yaklaşımı gösterdiniz” diye konuştu.

13 VATANDAŞIMIZI ESİR OLARAK NİTELENDİRMEYİN

CHP Sultandağı İl Genel Meclis Üyesi İsmahan Nergiz ise konuşmasında Terör Örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 kişinin çözüm sürecinde esir düştüğünü söylemesi üzerine MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Zeki Ertürk, “13 vatandaşımızı esir olarak nitelendirmeyin” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Nergiz, “Esirdiler, 5-6 yıldır bu insanlara neden sahip çıkılmadı, başarısız bir operasyon gerçekleştirildi. Ümit ederdik ki, sonuç böyle olmasın. HDP’nin kapatılmasını bizde istiyoruz. Bugüne kadar hiç mi parti kapatılmadı mı?” dedi.

PKK’NIN BELİ KIRILACAK

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da CHP’li İsmahan Nergiz’in kullandığı esir kelimesini doğru bulmadığını söyleyerek, “Emniyet ve Jandarma ekiplerini sınır ötesi operasyonlarını gururla takip ediyoruz. Emniyet ve Jandarma ekibimiz her türlü övgüyü ve takdiri hak ediyorlar. Maalesef Terör Örgütü tarafından acımasızca, vahşice geçmiş sicillerinde olduğu gibi 13 sivil silahsız vatandaşımız şehit edildi. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. İnşallah bu operasyonun arkası gelecek. Zaten tamamen beli kırılmış terör örgütü PKK bir daha ayağa kalkamayacak hale gelecek” ifadelerini kullandı.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

Burhanettin Çoban Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Zeki Ertük CHP Recep Tayyip Erdoğan HDP PKK İshan Nergiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım
Kitabını Rektöre hediye etti
Kitabını Rektöre hediye etti