BEŞ YÜZ BİN LİRALIK VURGUN

Mardin’de kuyumculuk yapan bir vatandaş uygun fiyattan altın alacağını düşünerek Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde elinde altın bulunduğunu iddia eden şahıs tarafından dolandırıldı

BEŞ YÜZ BİN LİRALIK VURGUN
BEŞ YÜZ BİN LİRALIK VURGUN Admin
Bu içerik 68 kez okundu.

Mardin ilinde ikamet eden ve kuyumculuk işi yapan M.A. isimli şahıs Çay İlçe Jandarma Komutanlığına gelerek verdiği ifadede; “Kendisini Ferit olarak tanıtan bir şahıs ile sosyal medya üzerinden tanıştığını, Ferit isimli şahsın elinde altın olduğunu ve satmak istediğini söylediğini aktardı. Numune olarak lokum içerisinde (5) adet altın taneciği gönderdiğini ve elinde bu altınlardan yaklaşık (2) kilogram olduğunu beyan eden mağdur M.A.'yı Çay İlçesi Yeşilyurt Köyü’ne davet ettiğini söyledi.”

Çay İlçe Jandarma Komutanlığına giden mağdur M.A. bahse konu altın taneciklerini 500 bin TL karşılığında satın aldı ve aldığı altın taneciklerini ikameti olan Mardin ilinde kontrol ettiğin de sahte olduğunu anlayarak dolandırıldığını ve şikâyetçi olduğunu bildirdi.

Jandarma Komutanlığında M.A. isimli şahsa dolandırıcılık olayına karışabilecek şahısların fotoğrafları gösterildi. Kendini Ferit olarak tanıtan kişinin T.Ç. isimli şahıs olduğu ve yanındaki diğer kişinin Z.Ç. olduğu tespit edildi. Jandarma ekiplerince Z.Ç. ve T.Ç isimli şahısların ikametlerinde yapılan aramada;(1) adet ruhsatsız tabanca, (1) adet şarjör, (13) adet 9 mm. Fişek, (1) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Yakalanan şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

Çay İlçesi Jandarma Komutanlığı Yeşilyurt Köyü Mardin Afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tedbirler görüşüldü
Tedbirler görüşüldü
Şehidimizi cennete uğurladı
Şehidimizi cennete uğurladı