ORTADA CİDDİ BİR SORUN VAR

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin cevaplaması için TBMM başkanlığına soru önergesi verdi

ORTADA CİDDİ BİR SORUN VAR
ORTADA CİDDİ BİR SORUN VAR Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Burcu Köksal, Başmakçı Tavukçuluk Kooperatifindeki yolsuzluk iddialarını Meclis gündemini taşıyarak, “Tüm iddialar için Bakanlık herhangi bir araştırma, denetim, teftiş yapacak mı? Yoksa iddiaların ve CİMER’e yapılan şikayetlerin üstü kapatılacak” ifadelerine yer vererek sorularına cevap aradı. Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin cevaplamasını istediği sorular ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına soru önergesi vererek cevap arayışı içine girdi.

OLAY TEKRARDAN GÜNDEME TAŞINDI

Milletvekili Köksal, önergesinde Başmakçı 2 nolu Tavukçuluk Kooperatifindeki olayı tekrardan gündeme getirerek, “ Başmakçı 2 nolu Tavukçuluk Kooperatifinde yumurtaların rakamlarının birbirini tutmadığı, tutarların farklı farklı girildiği iddiasıyla CİMER’e şikayet edildiği ve bunun neticesinde Kooperatifin denetim geçirdiği ancak bu denetim esnasında gelen müfettişe siyasî baskı uygulanarak denetimin sağlıklı yapılamadığı iddiaları doğru mudur?” dedi.

KOOPERATİF MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANINA MADDİ DESTEK SAĞLADI MI?

Köksal, önergesinde kooperatifin MHP’li Belediye Başkanına maddi destek verip vermediğini de sorarak, “Kooperatifin 2019 yerel seçimlerinde Başmakçı MHP Belediye Başkanı aynı zamanda tekrar MHP Belediye Başkan adayını desteklemek için birçok kişiyi işe aldığı, maddî destek sağladığı iddiaları doğru mudur?” diye konuştu.

ŞİKAYETLERİN ÜSTÜ KAPATILMASIN

“İddiaların ve CİMER’e yapılan şikayetlerin üstü kapatılacak mıdır?” diyen Köksal, “Geçmişten bugüne yumurta fiyatlarını belirleyen ve yumurta borsası olarak geçen Başmakçı ilçemizde Kooperatifin yanlış yönetimi yüzünden artık marketlerin yumurta fiyatını belirlemede Kooperatifin fiyatını baz almadığı iddiaları doğru mudur? Tüm iddialar için Bakanlığınızca herhangi bir araştırma, denetim, teftiş vb. yapılacak mıdır? Yoksa iddiaların ve CİMER’e yapılan şikayetlerin üstü kapatılacak mıdır?” şeklinde konuşarak tüm bu söylediklerine bir cevap verilmesi gerektiğinin zorunlu olduğunun altını çizdi.

>>ODAK HABER MERKEZİ 

CİMER Burcu Köksal Tarım ve Orman Bakanlığı Bekir Pakdemirli TBMM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Devremülkçülere dev operasyon
Devremülkçülere dev operasyon
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım