ŞEHRİMİZİN YÖRESEL LEZZETLERİ KARDEŞ AZERBAYCAN’DA

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek tarafından büyükelçilere gönderilen gastronomi lezzet paketleri Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Murat Saraçyakupoğlu tarafından Bakü’de büyükelçi ve akademisyenlere takdim edildi

ŞEHRİMİZİN YÖRESEL LEZZETLERİ KARDEŞ AZERBAYCAN’DA
ŞEHRİMİZİN YÖRESEL LEZZETLERİ KARDEŞ AZERBAYCAN’DA Admin
Bu içerik 26 kez okundu.

Azerbaycan  Bakü’de düzenlenen Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı ile Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği tarafından ‘Karabağ’ın Dünü Bugünü ve Geleceği Konulu Konferans’ta şehrimizin yöresel lezzet rüzgarı esti. Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla Gastronomi Birimi tarafından hazırlanan lezzet paketleri Birlik Başkanı Murat Saraçoğlu tarafından Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı ve Büyükelçi Günay Enfendiyeva, TÜRKPA Genel Sekreteri Altınbek Mammayusupov ile katılımcılara takdim etti. Toplantıda yer alan Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Selma Yel, Azmiu Rektörü ve TDMMB Azerbaycan Ülke Temsilcisi Prof. Dr. Gülçöhre Mehmedov’ a lezzet paketinden ikram etti.

YÖRESEL LEZZETLERİMİZİ DÜNYAYA TADACAK

Afyonkarahisar’ın gastronomi alanında adını tüm dünyada duyurmaya devam ettiğini söyleyen Başkan Zeybek, “Lezzet paketlerimizi valilerimize ve belediye başkanlarımıza ilk olarak takdim etmiştik. Lezzet paketlerimizi TBMM’de Meclis İdare Amirliğine bırakarak, Milletvekillerimize ikram edildi. Son olarak da gastronomi birimimiz tarafından büyükelçilere lezzet paketlerimizden gönderdik. Bakü düzenlenen bir konferansta da lezzetlerimiz ön plana çıktı. Gastronomi alanında Valimiz Gökmen Çiçek ve kurumlarımızla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Yöresel Lezzetlerimizi tüm dünyaya tattırıyoruz” diyerek bu konuda ne kadar ileri seviyelere gelindiğini belirtti.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı TÜRKPA Azerbaycan Bakü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım
Kitabını Rektöre hediye etti
Kitabını Rektöre hediye etti