BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, ilk imza sahiplerinden olduğu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edilen Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına yönelik bazı açıklamalarda bulundu

BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI
BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

Özkaya , Türkiye’de 91 yılında 2 şirket ile faaliyete başlayan sektörün, 2020 yılı itibari ile yaklaşık 35 şirket sayısına ulaştığını kaydederek, “370 bin kişinin bu sürece dahil olduğu büyük bir tasarruf yöntemi oluşmuş. Bu tasarruf yöntemi ile bu şirketler bir organizasyon bedeli alarak, tasarruf sahiplerini bir araya getiriyorlar. Bunlar biriktirdikleri parayı bazen kura yöntemi, bazen de baştan belirledikleri yöntem ile kişilere toplanılan parayı veriyorlar. Meclisimiz AK parti grubumuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bu konuyu gördü, BDDK, Adalet bakanlığı ve diğer ilgili kuruluşlarla 3 aylık çalıştığımız, kanun teklifini ticaret bilim sanayi komisyonumuz da dün itibariyle kabul edildi” ifadelerine yer verdi.

Olası Mağduriyetlerin Önüne Geçilecek

Ali Özkaya, “Bugün itibariyle genel kurulda bir değişiklik olmazsa sadece konut ve otomobil alanında faaliyet gösterebilecekler. Şirketin sonuçta zararı oluşmaması ve kişilerin mağdur olmaması için geçmişte yaşanan kötü olaylara benzer suiistimalleri uğramaması için belirleme müeyyideler de getirdik. Bazı muhalefet partileri  genel olarak bu çalışmayı desteklediler hatta onlar geç kalmışsınız, niye daha önce getirmediniz gibi benzer şeyler söylediler .Eleştirilerde kendi grubumuz da müzakere edilerek bir aksilik olmazsa gelecek hafta Genel Kurul'dan geçirilerek Kanunlaşacaktır” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Ali Özkaya AK Parti TBMM BDDK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Kadın İşçilerin Kadınlar Günü Kutlandı
Nağ Mağlup Lideri Devirdik
Nağ Mağlup Lideri Devirdik