ÜNİVERSİTE KENTİN IŞIĞIDIR

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş Gün FM’de yayınlanan Kampüs programına konuk oldu

ÜNİVERSİTE KENTİN IŞIĞIDIR
ÜNİVERSİTE KENTİN IŞIĞIDIR Admin
Bu içerik 48 kez okundu.

AKÜ ve Gün FM işbirliğinde düzenlenen programda soruları yanıtlayan Rektör Karakaş ,YÖK tarafından eğitimin nasıl devam etmesiyle ilgili tüm üniversite öğrencilerini kapsayan bir anket yapıldığını ve yüzde 54 oranında uzaktan online eğitim isteğinin ortaya çıktığını belirtti. YÖK tarafından eğitimin nasıl devam etmesiyle ilgili tüm üniversite öğrencilerini kapsayan bir anket yapıldığını söyleyen Rektör Karakaş, “Öğrencilerin yüzde 54’ü uzaktan online eğitime devam edilmesi isteğini ortaya koydu. Kalan yüzde 46’ının bir kısmı yüz yüze eğitim isterken bir kısmı ise bazı derslerin yüz yüze, bazı derslerin ise uzaktan eğitim şeklinde yapılmasını istedi. Biz 1 Mart itibariyle teorik dersleri online olarak uzaktan eğitim şeklinde yapmaya devam edeceğiz. Bazı bölümlerimizde uygulama gerektiren pratik dersler ise yüz yüze şeklinde yapılacak. Geri kalan kısım salgın hastalık açısından bir sıkıntı oluşmazsa  Nisan ayı içinde yüz yüze şeklinde yapılacak ” diye konuştu.

TEKNOLOJİK ALTYAPI ÇALIŞMALARINI TAMAMLANDI

Pandemi sürecinin yöneticiler açısından zorlu geçtiğini belirten Karakaş, “Çünkü sistemi kuran ve işleten bizleriz. Pandemi başladığında tüm bölümlerin uzaktan eğitime geçebileceği bir alt yapıya sahip değildik. Ama kısa sürede toparlandık ve sitemimizi kurduk. Önce hizmet aldık sonra kendimiz altyapımızı oluşturduk. Bu süreçte en büyük zorluk teknolojik altyapıyı oluşturmaktı. Biz kısa sürede bu işi hallettik. Birçok üniversiteye göre daha hızlı bir şekilde teknolojik altyapı çalışmalarını tamamladık” şeklinde değerlendirmede bulundu.

HAYVAN HASTANESİ BU YIL SONUNDA BİTECEK

AKÜ Hayvan Hastanesi’nin temelinin Kasım ayında atıldığını söyleyen Rektör Karakaş, “Hastanemiz 19 milyon TL’lik bir yatırım. Tamamlanmasıyla bedeli 24-25 milyon TL’ye ulaşacak. Çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Biz bu sene sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Normal şartlarda 2022 yılında bitirilmesi planlandı. Hayvan Hastanesi tamamlandığında tam teşekküllü olarak hizmet verecek ve acil bölümü de bulunacak” diye konuştu.

İKİNCİ YARIYIL KAYITLARI BAŞLADI

2.yarıyıl kayıtlarının başladığını hatırlatan Rektör Karakaş, “Çarşamba gününe kadar kayıtlarımız sürecek. AKÜ olarak geçen yıl ilimizde kutlanan Sevgi Yılı ve bu yıl duyurulan Aile Yılı etkinliklerine destek olduk. İlimiz için böylesi anlamlı çalışmaların içinde yer almaya devam edeceğiz. Üniversite kentin ışığıdır” dedi. Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Karakaş Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ 

Gün FM AKÜ YÖK Prof. Dr. Mehmet Karakaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım
Kitabını Rektöre hediye etti
Kitabını Rektöre hediye etti