ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan normalleşme süreci ile ilgili bazı önemli açıklamalarda bulundu

ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR
ÖNEMLİ GELİŞMELER YAŞANIYOR Admin
Bu içerik 59 kez okundu.

Normalleşme sürecini en fazla bekleyen kesim esnaf oldu. Pandemiden dolayı maddi olarak büyük zarar uğrayan esnaf, restoran ve kafelerin hizmet vermeye başlayacagı tarihi dört gözle bekliyor. Yeni yapılan açıklamaya göre normalleşme kurallarına bağlı olarak restoran ve kafelere girişte HES kodunun zorunlu olacağı bildirildi. Çalışanlardan ise zorunlu olarak PCR testi yaptırması istendi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı ardından yaptığı açıklamada, "Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır" dedi.

SALGININ SEYRİNE GÖRE HER ŞEY DEĞİŞEBİLİR

Covid-19 salgınının seyrine bağlı olarak açılış arihinde değişiklik gösterecek olan kafe ve restoranlarda belirlenen kriterler uygulanacak ve bu kriterler ise yetkili kişiler tarafından denetlenecek. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, sokağa çıkma kısıtlamasının bazı şartlarla en aza indirileceğini söyleyerek, kısıtlamanın vereceği boşluğa kimsenin düşmemesi gerektiğini belirtti. Prof. Dr. İlhan, kafe ve restoranlarda uygulanacak kriterlere ilişkin "Restoranların açılması ile ilişkilendirilip, mekan içindeki oturma düzeninden, açılış-kapanış saatine kadar her türlü detaya yer verdi. Prof. Dr. İlhan, üniversitelerde yüz yüze eğitimin üniversite yönetimine bırakıldığını belirterek, uzaktan eğitim ve uygulamalı eğitim olarak yapılan derslerin bundan sonraki dönemde nasıl olacağı ile ilgili açıklama yaptı." 

>>ODAK HABER MERKEZİ

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan Recep Tayyip Erdoğan Covid-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Medyayı bilinçli kullanalım
Medyayı bilinçli kullanalım
Kitabını Rektöre hediye etti
Kitabını Rektöre hediye etti