BAZILARI HARİÇTEN KONUŞUYOR...

Başkan Zeybek, KANAL 3’te Dobra Dobra programında Mısri Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm konusuna değindi, net konuştu;

BAZILARI HARİÇTEN KONUŞUYOR...
BAZILARI HARİÇTEN KONUŞUYOR... Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

BAZILARI HARİÇTEN KONUŞUYOR...

RANT NEREDEYSE GÖSTERSİNLER...

OLMAZSA OLMAZIMIZ DEĞİL...

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek KANAL 3’te Mehmet Emin Güzbey’in Dobra Dobra programına konuk oldu. İki saat süren canlı yayın izlenme rekoru kırarken, Zeybek’in Kentsel Dönüşüm ile ilgili mesajlarını Dobra Dobra’da verdi. Siyasetin bu konuya bulaştırılmaması gerekmesine rağmen bir siyasi partinin 30 civarında Milletvekili ile Afyon’a gelip bu konuyu istismar etmesine ve burada rant olduğunu belirtmesine tepki gösteren Mehmet Zeybek, ‘O partinin İl Başkanına gittim. Rant neredeyse gösterin bilelim dedim. Cevap veremedi’ dedi.

‘RANT YOK, BİLAKİS YÜK VAR’

Mısri Mahallesindeki Kentsel Dönüşüm ile ilgili olarak Devletin ciddi bir yük aldığını kaydeden Afyon Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ‘2013 yılında bu bölge riskli olarak ilan edildi. Devletimiz bu konuda üzerine düşeni yapmak istiyor. Bazıları burada ranttan bahsediyor. Belediyenin 1 TL rantı yok. Bilakis buradan dolayı kaybı var. TOKİ’nin de rantı yok. Maliyetinden %40 daha aşağıya buradaki mülk sahiplerine, onlar almazlar ise kiracılarına satacak TOKİ. Hal böyle iken ranttan söz etmek doğru değil. Bazıları hariçten gazel okuyor’ dedi.

RIZA GÖSTERMEZLERSE BIRAKIRIZ

Başkan Zeybek hiç kimsenin mağdur edilmesine müsaade etmeyeceğini belirterek, ‘Burada çok titiz davranıyoruz. Eski değer tespitini iptal ettirdik. Eski rakamın iki misli değer tespiti yapıldı. Bazıları bu işi müteahhitler yapsın diyorlar. Müteahhitler bu işin içinden çıkamazlar. Çünkü pek çok arsanın sahibi belli değil. 248 adet parselde soyadı yok. 100 parselde ise isim bile yok. Çok maliki olan yerler var. 466 parselden 350’sinin yol cephesi 10 metrenin altında. Kime nasıl yer verecekler? Devlet olmadan çözülemez. Her şeye rağmen rıza göstermezlerse bırakırız. Olmazsa olmazımız değil bu konu’ dedi.

HABER/ AHMET IŞIK

Mehmet Zeybek Mehmet Emin Güzbey TOKİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
ÇEYREK ASIR GERİDE KALDI
BAYAT’TA TARİH YATIYOR
BAYAT’TA TARİH YATIYOR