SAĞLIGIMIZ ÖNCELİĞİMİZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sınavların yüz yüze olacağı konusunda aldığı karar sonrasında sosyal medya üzerinden gelen tepkilere cevap geldi

SAĞLIGIMIZ ÖNCELİĞİMİZ
SAĞLIGIMIZ ÖNCELİĞİMİZ Admin
Bu içerik 34 kez okundu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Bakan Selçuk kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,” Sevgili gençler, emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve anaokullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı. 1 Mart’ta ilkokul 1,2,3,4 sınıf öğrencilerimizle 8 ve12. Sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40’ı ani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten. Sınavlarında bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla arttıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.

Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan bu açıklamanın, öğrencilerin ve ailelerin alınan karar doğrultusunda bilgilendirme amacıyla yapıldığı belirtilirken, Öğrencilerin ve ailelerin korkularının devam ettiği ve bu süreçte yüz yüze eğitimin ve sınavların doğru olup olmamasıyla ilgili ailelerin korkularının devam ettiği görüldü.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

Milli Eğitim Bakanlığı Ziya Selçuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Emirdağ'da Uyuşturucu Operasyonu
Oğluyla aynı kaderi paylaştı
Oğluyla aynı kaderi paylaştı