11 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Bingöl’den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını 9 askerimizin şehit olduğunu 4 askerimizin yaralandığını açıkladı

11 Askerimiz Şehit Oldu
11 Askerimiz Şehit Oldu Admin
Bu içerik 145 kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada; “Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz” denildi. Bitlis'te düşen helikopterde şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi. 9 şehidimizden birisinin ise ilimiz merkezinden olduğu öğrenildi.

Son edinilen bilgilere göre, yaralı olarak tedavisi devam eden askerlerimizden birinin daha hayatını kaybettiği bilgisi geldi. Toplam şehit sayımız 11'ye yükselirken diğer askerimizin tedavisi devam ediyor.  Şehidlerimizin ruhu şad, Vatanımızın başı sagolsu!

>>>ODAK HABER MERKEZİ

Milli Savunma Bakanlığı Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu