Advert

Millet Bahçesi yapılıyor

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Basın Yayın Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette AFRAY, Millet Bahçeleri Projeleri ve Sokak Sağlıklaştırma Projelerine ilişkin son gelişmeleri aktardı

Millet Bahçesi yapılıyor
Millet Bahçesi yapılıyor Admin
Bu içerik 153 kez okundu.

AFRAY projesinin Hızlı Tren projesiyle entegre bir şekilde yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun “AFRAY projesi bizde Başkanım” sözünü aldığını ifade etti.  DDY 7. Bölge Müdürlüğü ‘nün projeyle ilgili 2021 yılı için Bakanlıktan 100 milyon lira ödenek talep ettiğini kaydeden Zeybek, “Ulaştırma Bakanımızla yaptığımız son görüşmede Bakanımız bana bizzat; ‘Başkanım 2 milyar dolarlık Hızlı Tren ihalesi yaptık. AFRAY projesi bizde. Ödenek ayrılmasına gerek yok, AFRAY’ı Hızlı Trenle entegre yapacağız’ dedi. Bunun sözünü aldık.” İfadesini kullandı. Cirit Kayalığı projesinin 15 Şubat’ta ihalesinin yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemiz 15 Şubat’ta ihale edildi. İhaleye 25’in üzerinde firma katılmış. İhaleyi alan firma itiraz sürecini bekliyor, imzalar atıldığı andan itibaren çalışmalara başlayacak” dedi. 

İLAVE KAYNAK İSTEYECEĞİM

Garnizon Millet Bahçesi Projesinin ise Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hayata geçirileceğini dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek “Garnizon Millet Bahçesi’ni Belediyemiz ekipleri Ankara’da proje firmasıyla birlikte hazırlıyorlar. Yine Vakıf İşhanı’nın bulunduğu alana yapacağımız Millet Kıraathanesi için de için nefis bir proje hazırlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Garnizon Millet Bahçesi’ni de bu yıl içinde Belediye olarak kendimiz yapmayı planlıyoruz” dedi.Son olarak Sokak Sağlıklaştırma projesinde gelinen aşamaya değinen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Sağolsun Çevre ve Şehircilik Bakanımız bu proje için İller Bankası kanalıyla 15 milyon TL. kaynak gönderdi. Bunun yarısı hibe, yarısı kredi. Bizler ihalesini yaptık. Firma çalışmalarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Afyonkarahisar’a geldiğinde bölgedeki çalışmaları göstereceğim. Kendisinden ilave kaynak daha isteyeceğim” dedi.

Afyon Basın Yayın Derneği AFRAY Mehmet Zeybek Garnizon Millet Bahçesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi