Advert

Bankacıyı da işlerine alet ettiler

Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesine bağlı Gözlıgöl ve Yaylabağı Beldelerinde devremülk satışlarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında devremülk mağdurlarının bilgilerinin Balıkesir’de bir banka görevlisi tarafından şirket yetkililerine verildiği ortaya çıktı

Bankacıyı da işlerine alet ettiler
Bankacıyı da işlerine alet ettiler Admin
Bu içerik 156 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, milyonluk vurgun yapan devremülk satıcılarına yönelik operasyonda yeni bilgilere ulaştı. Firmaların ağlarına düşürdükleri mağdurların banka bilgilerine ulaşmakta sıkıntı çekmedikleri ve kendilerine yardımcı olan bir bankacıyı da işin içine dahil ettikleri öğrenildi.

KREDİBİLİTESİNİ VE FİNANS BİLGİLERİNİ ŞİRKETE GÖNDERDİ

Balıkesir’de bir banka görevlisinin devremülk almak isteyen vatandaşın kredibilitesini ve finans bilgilerini araştırarak şirket yetkilisine bilgi verdiği ortaya çıktı. Bilgilerin şirkete ulaştırılmasının ardından devreye giren şirket yetkilileri devre mülk almaya gelen vatandaşlara cazip şartlar sundu.

Şirket yetkilileri, devre mülk almaya gelen müşterilerine düşük teklif vermesinin ardından “Telefonuna bir kod gelecek” deniliyor.

ÖZELLİKLE YAŞLI İNSANLAR TERCİH EDİLİYOR

Vurguncular, müşterilerine bu işlem için telefonlarının uygun olmadığını SİM Kartını kendi telefonlarına takmak istediklerini söylüyor. Bu sayede gelen rakamlara onaylar satıcının telefonunda takılı olan, müşterinin SİM Kartından veriliyor. Bu tür vurgunlar özellikle yaşlı kişilere yapılırken, aradan birkaç ay geçtikten sonra müşteri dolandırıldığını anlıyor. Bu yöntemle kiminden 10 bin, kiminden ise çok daha yüksek rakamlar alınıyor.

>>GÖKHAN KOCAASLAN

 

Yaylabağı Beldesi Gözlıgöl Beldesi İhsaniye İlçesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi