Advert

ZAFER HAVAALANININ ADI “SAİT AÇBA HAVAALANI” OLSUN

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz haftalık basın açıklaması paylaştı. Gündeme ait başlıklara değinen Başkan Görgöz aynı zamanda basın açıklamasında Zafer Havalimanı ve Emekli Albay İsmail Özdilek’ten bahsetti

ZAFER HAVAALANININ ADI “SAİT AÇBA HAVAALANI” OLSUN
ZAFER HAVAALANININ ADI “SAİT AÇBA HAVAALANI” OLSUN Admin
Bu içerik 149 kez okundu.

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz yaptığı basın açıklamasında, Emekli Albay İsmail Özdilek’in sözlerine yer vererek, “Emekli Albay Özdilek, 2004 yılından itibaren uzunca bir süre, Afyonkarahisar'daki Askeri Havaalanının 6 milyon dolarlık bir kaynak ile sivil uçuşlara açılabileceğini, buradaki havaalanının Türkiye'nin en modern havaalanı olduğunu dile getirmişti” dedi.

ÖZEL UÇAKLA TEST YAPILDI

Konuşmasının devamında Başkan Görgöz, bu konunun Afyonkarahisar için çok önemli olduğunu ve emekli Albay Özdilek’inde bu konuyu çok önemsediğini belirtti. Askeri havaalanının sivil uçuşlara açılması için binlerce imza topladığını sonrasında özel bir uçak tutarak Afyonlu bir kafileyi Askeri Havaalanına indirdiğini ifade etti. Ancak iktidarın aldığı kararlar doğrultusunda Zafer Havalimanının yapılarak 2012 yılında hizmete açıldığını ifade etti.

O GÜNDEN BUGÜNE

Başkan Görgöz açıklamasında Zafer Havalimanının işleyişi hakkında,” 2012-2020 yılları arasında 8 milyon 915 bin 411 yolcu garantisi verildi. Havalimanını bu 8 yılda yalnızca 318 bin 935 yolcu kullandı. Hata payı yüzde 97. Buna karşılık garanti ödemesi de 45 milyon 891 bin 152 Euro. Sadece 8 yılda verilen hazine garanti ödemeleriyle havalimanının nerdeyse maliyeti karşılanmış” diye konuştu.

“Bu nedenle Zafer havalimanının adının değiştirilmesini talep ediyoruz” diyen Başkan Görgöz Dönemin Afyonkarahisar milletvekili olan ve aynı zamanda Bütçe Komisyon Başkanı ‘Sait Açba Havaalanı’ olmasını talep ettiklerini belirtti.

Yalçın Görgöz CHP Emekli Albay İsmail Özdilek Zafer Havalimanı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi