Dağlar dize geliyor

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, asfaltla buluşturacağı yolların altyapılarında hummalı bir çalışma başlattı. Bu çalışmayla 100 kilometre yol ağı bozulmaktan kurtarılmış olacak

Dağlar dize geliyor
Dağlar dize geliyor Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Yollarda devam eden alt yapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi yetkilileri, “Bölgede çalışma yapan yaklaşık 43 mermer andezit ve taş ocaklarının aşırı tonajlı çalışması nedeni ile köy yollarına uğramadan 18 km maden çevre yolu; Afyonkarahisar İl Özel İdaremiz tarafından İscehisar İlçesinde hummalı bir şekilde devam ediyor.  Yolun tamamlanmasının ardından 4 köyü birbirine bağlayacak olan maden yolu, birçok köyümüzde ise ağır tonajlı araçların vermiş olduğu zararları ortadan kaldırarak yaklaşık 100 km’lik yol ağımızı bozulmaktan kurtarmış olacak” dediler.

EKİPLER GAZA BASTI

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle çalışmalara tam gaz devam ettiklerini söyleyen yetkililer, “İlimizin sarp arazilerinin bulunduğu bölgelerde, vatandaşları güvenli ve konforlu yollara kavuşturmak için büyük bir mücadele örneği sergileyen Özel İdare ekiplerimiz, Ferhat misali dağları dize getiriyor. Köy ve grup yollarında standardı yüksek güzergahlar için çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle birlikte gaza bastı. Birçok noktada ulaşım yatırımlarını sürdüren Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, asfaltla buluşturacağı yolların altyapılarında hummalı bir çalışma başlattı ve bu çalışmalarımız sürüyor”

 

#İlÖzelİdare #Afyonkarahisar #OdakGazetesi #AfyonOdak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz
Günlük 700 pide dağıtacak
Günlük 700 pide dağıtacak