Advert

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106. YILI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Tutuklu ve Hükümlü Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106. YILI
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 106. YILI Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, mesajında "Bir milletin yoruldu, bitti denilen noktadan yeniden şahlanarak ayağa kalktığı ve bir destana imza attığı tarih 18 Mart Çanakkale Zaferi. Bir kez daha gurur ve heyacanla idrak ettiğimiz Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümünde Çanakkale'de ve 18 Mart Afrin Zaferi'nde şehadete eren aziz şehitlerimizi rahmet ve hürmetle yâd ediyorum " ifadelerini kullandı.

Açıklamasında Mehmet Akif Ersoy'un dizelerine de yer veren Yurdunuseven, "Merhum Akif'in dizelerinde "Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ" diye anlattığı düşman ordusunu, ecdadımızın dize getirdiği yerin adıdır Çanakkale. Tarih boyunca nice destanlar yazmış bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, bağımsızlığına el uzatanlara dur dediği yerdir Çanakkale"sözlerine yer verdi.

18 Mart 2018 tarihinde kazanılan Afrin Zaferi'ne de değinen Yurdunuseven, "Çanakkale Zaferi'nin üzerinden bir asır geçmesine rağmen aynı zihniyetle Cennet Vatanımızın etrafında hain emeller güdenlere fırsat vermemek bölgedeki mazlumlara umut olmak amacıyla Afrin'e giden Kahraman Ordumuz yine 18 Martta kutlu bir zafer kazandılar. Çanakkale'de büyük bir imanla kazanılan zaferin 103. yıl dönümünde aynı ruh ve aynı kanla kazanılan bu kutlu zafer Şanlı Ordumuzun istiklal ve istikbaline bugünde asla el sürdürmeyeceğinin kanıtıdır. Vatanın içinde bulunduğu her türlü olumsuzluğa rağmen, vatanı için çarpışan başta Gazi Mustafa Kemal'i ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd olsun" dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#OdakGazetesi #GaziMustafaKemalPaşa #ÇanakkaleZaferi #MehmetAkifErsoy #18Mart
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı