ŞANLI BAYRAK UĞRUNA CANLAR FEDA

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106.’ncı yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

ŞANLI BAYRAK UĞRUNA CANLAR FEDA
ŞANLI BAYRAK UĞRUNA CANLAR FEDA Admin
Bu içerik 33 kez okundu.

18 Mart  Çanakkale Zaferinin; askeri stratejik dehanın ve bu dehaya layık neferlerin eseri olduğunu vurgulayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; ”Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan “Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde mukaddes vatanı için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale, bin yıllık tarihimizin her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakârlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir” ifadelerini kullandı.

BU ZAFER HEPİMİZİN

Başkan Zeybek, mücadele sürecinde yaşanılan zorluklara değinerek; “Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü onurla yâd ettiğimiz bugün, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü de büyük bir gururla kutluyoruz. Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadeleler sonucu kahramanlık destanı yazdığı kutsal vatan toprağıdır. Hem tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Savaşında, bir daha dönmemek üzere cepheye giden şanlı ecdadımızın bağrında yattığı yerdir” dedi.  18 Mart’ın bu vatan uğruna canını hiçe sayarak Türk Bayrağı için ölüme koşanların zaferi olduğunu vurgulayan Zeybek, tüm şehitler için Türk milletine bir kez daha başsağlığı diledi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#OdakGazetesi #ÇanakkaleZaferi #18Mart #MehmetZeybek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Husumet kanlı bitti
Husumet kanlı bitti
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz