Advert

ÇANAKKALE ZAFERİ ONURUMUZDUR

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı

ÇANAKKALE ZAFERİ ONURUMUZDUR
ÇANAKKALE ZAFERİ ONURUMUZDUR Admin
Bu içerik 38 kez okundu.

“TARİHİMİZ BİZLER İÇİN BÜYÜK GURUR VE ONUR KAYNAĞIDIR”

Çanakkale Zaferi’nin kahraman ecdadımızın, şanlı tarihimize kazıdığı zaferlerin en önemlileri arasındadır diyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya mesajında Çanakkale Zaferinin ne zorluklarla kazanıldığını vurguladı. Milletvekili Özkaya “Çanakkale Zaferi Milletimizin büyük zorluklar altında, inanç ve imanı ile yedi düvele karşı geldiği tarihi bir dönüm noktasıdır. Kendilerini büyük gören devletlerin, büyük orduları ile hücuma geçtiği bir savaşta, Rabbimizin yardımı ile elde edilmiş kutlu bir zaferdir. Şanlı tarihimiz boyunca meydana gelen olaylar, bizlere şunu göstermektedir, zafer büyük ya da güçlü olanların değil, Allah’ın yardımına nail olana aittir” dedi.

İMANLA KAZANDIK

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, mesajında “O dönemin en büyük savaş gemilerine karşı, Nusretle mücadele eden milletimiz hiçbir korkuya ve acizliğe kapılmayarak, büyük bir cesaret örneği sergilemiş ve bizlere örnek olmuştur” dedi. Milletvekili Özkaya,  “Çanakkale Zaferi’nin beşeri manada benzeri görülmemiş fedakârlıklar sonucu elde edilmiştir. 250 binden fazla askerimizin şehadet şerbeti içtiği, 15 yaşındaki gençlerimizin cepheye koştuğu, bir milletin yeniden kendi tarihini yazdığı bu zaferi anlamadan, Seyit Onbaşının 250 kiloluk mermiyi ya Allah deyip namluya sürmesini idrak edemeden bu zaferin önemini anlayamayız ve bugünü de değerlendirmemiz asla mümkün değildir” İfadelerini kullandı.

TARİHİN EN BÜYÜK ONUR KAYNAĞIDIR

Tarihine sahip çıkmayan ve tarihi olaylar içerisindeki manaları kavrayamayan toplumların ilerlemesi ve ayakta kalmasının çok zor olduğunu belirten Milletvekili Özkaya, “Tarihimiz bizler için büyük gurur ve onur kaynağıdır. Bugün dünyaya baktığımız da ecdadımızdan ve Osmanlı’da bahsetmeden tarihini yazabilen bir ülke olmaması nasıl şanlı bir tarihe sahip olduğumuzun en büyük göstergesidir. Milletimiz her zaman en zor anında bile Allah’ın yardımı ile büyük zaferler elde etmiş, bizlere şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanı emanet etmiştir” diyerek konuştu.

ŞEHİTLERİMİZİ MİNNETLE ANIYORUM

Şehitlerimizin emaneti vatanımızı en iyi noktaya milletimizle birlikte eriştirmek için var gücümüzle çalışmalı ve gayret etmeliyiz diyen Milletvekili Özkaya mesajında son olarak, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde milletimiz, bayrağımız, mukaddesatımız ve vatanımız için canlarını gözünü kırpmadan veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ 

 

 
#OdakGazetesi #ÇanakkaleZaferi #18Mart #AliÖzkaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi