GENÇLERE TÜRK KİMLİĞİNİ ÖĞRETMELİYİZ

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, yeniden gündeme oturan Öğrenci Andı tartışmalarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu

GENÇLERE TÜRK KİMLİĞİNİ ÖĞRETMELİYİZ
GENÇLERE TÜRK KİMLİĞİNİ ÖĞRETMELİYİZ Admin
Bu içerik 34 kez okundu.

Türklük bu milleti bir arada tutan yegane unsurdur diyen Genel Başkan Hüseyin Baş, andımızın bir an önce tekrar okullarda okutulması gerektiğini belirtti. Danıştay'ın Öğrenci Andını yasaklayan kararı siyasi gündemin ilk sıralarında yer aldı. Danıştay'ın verdiği kararı değerlendiren BTP Lideri,  "Neymiş, sen ne Mutlu Türküm dersen diğeri de başka bir şey dermiş. Peki biz şunu bilmiyor muyuz, andımız ideolojisiyle yetişen insanların bu ülkeye ne kadar faydalı işler yaptığını, ne kadar vatanperver olduğunu, vatanı için her şeyini feda edebilir mottosuyla bir hareket kabiliyeti ortaya koyduğunu biz tecrübe ettik" ifadelerini kullandı.

"ANDIMIZ GERİ GELMELİ"

Genel Başkan Hüseyin Baş, Andımızın eğitimdeki yerinden bahsederek "Eğitim burada çok önemli. Biz gençlerimize Türk kimliğinin ne anlama geldiğini anlatmalıyız" ifadelerini kullandı. Genel Başkan Hüseyin Baş, açıklamasının devamında "Bu millet Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle asakirullah unvanını almış bir millet. Türküm diyen herkes bu unvanı almış şerefli bir vatandaş olarak yaşarken biz bundan uzaklaşmaya çalıştık. Halbuki bu kimlik bizi bir arada tutan kimlik. O yüzden andımız hususu şu günlerde yeniden gündemde. Kaldırılması zaten gereksiz bir hareketti” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

#OdakGazetesi #Bağımsız Türkiye Partisi #Hüseyin Baş #Siyaset #ÖğrenciAndı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu