Advert

FAKÜLTE HER ALANDA GÜÇLÜ

Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Dündar konuk oldu

FAKÜLTE HER ALANDA GÜÇLÜ
FAKÜLTE HER ALANDA GÜÇLÜ Admin
Bu içerik 39 kez okundu.

Afyonkarahisar  Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nin ne zaman kurulduğu ile ilgili bilgi veren Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdinç Dündar, fakültenin eğitim modeline de değindi. Fakültede bulunan bölümlerden, öğretim elemanı sayısına kadar her alanda bilgi veren Dekan Yardımcısı Dündar; “Fen Edebiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş 1993 yılında da eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 2019-2020 güz yarıyılı başı itibariyle fakültemizden toplam 13 bin 674 öğrenci mezun olmuştur. Fakültemizde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Coğrafya, Sosyoloji olmak üzere toplam 15 bölümü bulunmaktadır. Fen Edebiyat Fakültesinde 141 öğretim elemanı, 12 idari personeliyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir” diye konuştu.

GENÇ BİR AKADEMİK KADRO

Fakültenin genç bir akademik kadroya sahip olması eğitim ve öğretimin dinamikliğini arttırdığını söyleyen Dündar; “Bölümlerin farklı kurum ya da kuruluşlarla disiplinler arası araştırmalar yaparak yöreye, ulusal ve uluslar arası bilime daha fazla katkı sağlayacaktır. Fen ve sosyal alanlarda bölümün varlığı, uygulama ve araştırma laboratuarlarının olması güçlü yönler olarak değerlendirilebilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#OdakGazetesi #Doç. Dr. Erdinç Dündar #Fen Edebiyat Fakültesi #GünFM #AKÜ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi