Advert

DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER
DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER Admin
Bu içerik 39 kez okundu.

Milletvekili Taytak, mesajında Çanakkale zaferinin Türk halkı için öneminden bahsederek “18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. ‘Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir’ kararlılığının hayat bulmuş halidir” ifadelerini kullandı.

CEPHEDEN DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİRLER

Milletvekili Taytak mesajında cepheye giden askerlerin yaşadığı sıkıntılardan ve duygularından bahsederek, “Çanakkale Zaferi, dönmeyi hiç düşünmeyen, bu vatanı evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini bile kırpmadan veren aziz şehitlerimizin, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletleri kahramanca sergilediği bir destandır. Bu destansı zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan aşkı ve bağımsızlık tutkusu vardır. Birinci Dünya Savaşı’nın en kritik aşamalarından biri olan Çanakkale Savaşları ve Türk milletinin binlerce şehit vererek elde ettiği zafer, milletimizin kaderini ve dünya tarihinin akışını değiştirmiştir” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#OdakGazetesi #ÇanakkaleZaferi # ŞehitleriAnmaGünü #18Mart #Afyonkarahisar #MehmetTaytak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi