Advert

106 YILLIK BİR ZAFER

Afyonkarahisar Belediyesi,18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Paşa Camii'nde buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram etti

106 YILLIK BİR ZAFER
106 YILLIK BİR ZAFER Admin
Bu içerik 38 kez okundu.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin desteği ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü 'nün organizasyonuyla Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106.'ncı Yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Sabah Namazı Paşa Camii'nde kılındı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar İl Müftüsü Sinan Kazancı ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programa ilgi büyük oldu.

O GÜNLER UNUTULMADI

Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve Yeni Camii İmam Hatibi Emrullah Akbaş’ın sabah namazının ardından okudukları  Kur'an-Kerim Tilavetleri ve yapılan dualar ile şehitler anıldı. Sabah Namazı’nın ardından programa katılanlara o günün şartlarını hatırlatmak ve yaşatmak amacıyla savaş esnasında cephede askere verilen buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram edildi. Başkan Zeybek, programa katılımın yoğun olduğunu belirterek; “ Halkımız büyük teveccüh gösterdiler. Bizlerde bugünün anısına Belediye olarak Çanakkale ruhunu insanlarımıza aktarmak ve ecdadın çektiği sıkıntıları gözler önüne sermek adına hangi zor şartlarda bu vatanı bize hediye ettiklerini görsünler diye onların karavanası olan buğday çorbası ve üzüm hoşafı ikram ettik. Bu vesileyle kutsal vatan topraklarımız için canları pahasına savunarak, bu büyük zaferi milletimize armağan eden, tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum” ifadelerini kullandı.

>>>>ODAK HABER MERKEZİ

#odakgazetesi #afyonkarahisar #afyonkarahisarbelediyesi # afyonkarahisarmüftülüğü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi