ŞEHİTLİĞE GİDİLDİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıl dönümü dolayısıyla Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla anma töreni düzenlendi

ŞEHİTLİĞE GİDİLDİ
ŞEHİTLİĞE GİDİLDİ Admin
Bu içerik 69 kez okundu.

Kocatepe Asri Mezarlığı içerisinde bulunan Hava Şehitliğinde gerçekleştirilen anma töreninde Vali Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkan Mehmet Zeybek ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Emre Öztürk tarafından Şehitliğe çelenk konuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından askeri manga tarafından saygı atışı yapıldı. Törende Öğ. Üstğm. Gülsün Kılıç Akın tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin askeri ve stratejik önemini içeren bir konuşma yapıldı. Ardından Vali Gökmen Çiçek Şehitlik Özel Defteri’ni imzaladı.

Din görevlileri Osman Aykan ve Veysel Yüksel tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinin sunulması ve İl Müftüsü Sinan Kazancı’nın ettiği duanın sonrasında şehitlikler ziyaret edildi. Vali Gökmen Çiçek ile protokol üyeleri kahraman şehitlerimizin kabirlerine karanfiller bıraktı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıldönümü dolayısıyla Vali Gökmen Çiçek ve il protokolü Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ne ziyarette bulunarak, dernek üyesi şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Vali Gökmen Çiçek ve beraberinde protokol üyeleri Dernek Başkanı Emre Öztürk, şehit aileleri ve gaziler tarafından karşılandı. Şehit yakınları ve gazilerle sohbette bulunulan ziyaret ile anma programı sona erdi.

Anma programına Vali Gökmen Çiçek, Milletvekili Burcu Köksal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk, gaziler, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri ve bazı il müdürleri katıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#odakgazetesi #afyonkarahisar #mehmetzeybek #burcuköksal #gökmençiçek #canakkalezaferi #18mart
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz
Günlük 700 pide dağıtacak
Günlük 700 pide dağıtacak