Advert

Trafik polisinin kıymeti bilinmiyor

Trafik Birim Amirleri Bölge Toplantısının 2’incisi Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğünün ev sahipliğinde Afyonkarahisar’da yapıldı. Toplantıda konuşan Emniyet Müdürü Ali Temiz, trafik polislerinin hem teşkilat ve bakanlık nezdinde hem de toplumdaki algısının istenilen düzeyde olmadığını ve kıymetlerinin bilinmediğini söyledi

Trafik polisinin kıymeti bilinmiyor
Trafik polisinin kıymeti bilinmiyor Admin
Bu içerik 117 kez okundu.

Afyonkarahisar’da Korel Termal Otelde düzenlenen Trafik Birim Amirleri Bölge Toplantısına Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Trafik Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Megabilik Medya Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Güzbey, AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın ve 20 ilden Afyonkarahisar’a gelen trafik amirleri katıldı.

OLAY YERİNE ÖNCE TRAFİK POLİSİ GELİR

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, Afyonkarahisar’a gelmeden önce 15 yıl trafik ailesinin içerisinde olduğunu söyleyerek, trafik ailesine teşekkür etti. Trafik polislerinin hem teşkilat ve bakanlık nezdinde hem de toplumdaki algısının istenilen düzeyde olmadığını ve kıymetlerinin bilinmediğini ifade eden Temiz, “Trafik polislerinin sadece trafiği düzenleme ve denetleme görevleri yoktur. Aslında bunların dışında büyükşehirlerde toplumsal olaylarda, büyük operasyonlarda, mitinglerde, maçlarda olaylara ilk önce gelen trafik polisidir” dedi.

BÜYÜK ÖZVERİ İLE ÇALIŞIRLAR

Operasyonun yada mitingin düzenli ve sağlıklı şartlarda geçmesi için ortamı hazırlayanın trafik polisi olduğuna dikkat çeken Emniyet Müdürü Ali Temiz, “En son olay yerinden trafik polisi arkadaşlar ayrılırlar. Kar, yağmur, yaz-kış demeden büyük bir özveri ile çalışırlar ve kıymetleri bilinmez. Ben buradan özverili çalışmalarından dolayı trafik polisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HEDEFİN GERÇELEŞMESİ BAKANIMIZIN SAYESİNDE

Emniyet Müdürü Temiz, “Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar gereği 2010-2020 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 azaltılmasını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde imza altında kurulan Eşgüdüm Kurulundan bahsetmek istiyorum. 17 bakanlık, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve herkes vardı Eşgüdüm Kurulunda. Bu hedefin gerçekleştirilmesinde Sayın Bakanımızın gayretli ve özverili çalışması vardı” ifadelerini kullandı.

TRAFİK YOL HARİTASINI ÇİZDİK

Geçmiş dönemde Başbakanlık genelgesi ile imza altına alındığını ve yalandan toplantılar yapıldığını hatırlatan Temiz, “Hiçbir şekilde toplantı yapılmamış. Biz geldiğimizde 2017 yılının başında bu hedefin tutturulması imkansızdı. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu bizleri topladı, trafik yol haritasını çizdik. Uygulama Politikası Merkezini oluşturduk çalışmalar neticesinde Milli Eğitim Bakanımız, Sağlık Bakanımız ile her akşam görüşmeler yaptık. Protokol imzaladık, Trafik Daire Başkanı 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Yavuz’u her trafik kazasında gece gündüz analiz için arıyorduk. Kendisi bizzat her ölümlü trafik kazasında arardı” dedi.

BİR YILDA ŞUHUT NÜFUSU KADAR İNSAN ÖLÜYOR

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı tarafından birçok farkındalık projeleri yapıldığını vurgulayan Temiz, “2020 yılında istenilen yüzde 50 hedefi gerçekleştiren dünyada iki ülkeden bir tanesiyiz. Trafik kazalarında oluşan can kayıpları ve maddi kayıplarda en gelişmiş ülkeler mücadele ediyor ve baş edemiyor. Özellikle Afyonkarahisar’da yaşayan insanlarımıza kayıp ettiğimiz canların sayısını söyleyip algıyı nasıl oluşturabilirim diye düşündüğümde Şuhut İlçe Merkezinde yaşayan insanların bir yılda trafik kazalarında hayatını kaybettiğini düşünün” diye konuştu.

BİZDE DESTEK OLUNMALIDIR

Bir yılda Afyonkarahisar Merkezde yaşayan vatandaşların nüfusu kadar insanın trafik kazalarında yaralandığını ve sakat kaldığını örnek veren Temiz, “Maddi kayba gelince gayri milli hasıladan yıllık yatırım bütçemizin 2018 yılı rakamlarına göre yüzde 45’ini yatırım bütçemizi kaybediyorduk. Bu özverili çalışmaların sonunda bu rakamlar oluştu. Bu rakamların oluşmasında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun büyük etkisi oldu. Gece gündüz bizi çok çalıştırdı ve bu sonucu elde ettik. Bu sonucun sürdürülebilmesi için sadece trafik zabıtası ve jandarmamızda dahil tek başlarına gücü yetmez. O yüzden toplumun tüm kesimi bakanlıklar, sivil toplum örgütleri, basın ve herkes bu konuda bize destek olması lazımdır” dedi.  >>GÖKHAN KOCAASLAN

#trafikdairebaşkanlığı #afyonkarahisar #emniyetgenelmüdürlüğü #içişleribakanlığı #süleymansoylu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi