Advert

İlk dersi Hacıoğlu verdi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesi 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi Açılış Dersi, İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu tarafından verildi. Çevrim içi olarak ve “Türkiye’de Turizm Eğitimi” konusu ile gerçekleştirilen açılış dersine Turizm Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra öğretim elemanları katılım sağladı

İlk dersi Hacıoğlu verdi
İlk dersi Hacıoğlu verdi Admin
Bu içerik 60 kez okundu.

“Türkiye’de Turizm Eğitimi” ile ilgili konulara değinen Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu, Afyonkarahisar’ın turizmde söz sahibi olmaya başladığını ifade etti. AKÜ Turizm Fakültesinin şehir ve bölge için büyük bir değer olduğunu kaydeden Hacıoğlu, hem Afyonkarahisar’ın hem de bölgenin turizmdeki payının artmasında AKÜ Turizm Fakültesinin gösterdiği gelişimin önemli rol oynadığını dile getirdi.

TURİZM EĞİTİMİNDE STAJ ÖNEMLİ

Turizm alanında Türkiye’de alt yapı, yabancı dil, kalifiye eleman, istihdam ve staj sorunu gibi önemli sorunların olduğundan bahseden Hacıoğlu, stajın turizm eğitiminin önemli bir parçası olduğunu ve staj yapılmadan mesleki turizm eğitiminin mümkün olamayacağını belirtti. Hacıoğlu, konuşmasının sonunda ise üniversite sektör iş birliğinin turizmde öğrencilerin staj imkânı bulmasında ve uygulama yapabilmesinde elzem olduğunu ve stajın fakülte denetimi altında yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş ise Turizm Fakültesinde 2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılında bir gelenek olarak başlatılan Akademik Dönem Açılış Dersinin ikincisinde kendilerini kırmayarak daveti kabul eden ve akademik dönem açılış dersini veren, Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu’na teşekkür etti. Açılış dersi etkinliği, Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu’nun öğrencilerden gelen soruları cevaplamasının ardından sona erdi.

#odakgazetesi #turizm #türkiye’deturizmeğitimi #necdethacıoğlu #akü #isasağbaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi