Advert

Büyük fedakârlık gösterdiler

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube yöneticileri etapta okul, kurum idarecileri ile bir araya gelerek, istişare toplantısı gerçekleştirdi

Büyük fedakârlık gösterdiler
Büyük fedakârlık gösterdiler Admin
Bu içerik 43 kez okundu.

Toplantıda konuşan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Öğretmen arkadaşlarımız, internet ve uzaktan eğitim araçlarını hazırlayarak öğrencilerine uzaktan eğitim platformlarında pedagojik yöntemler kullanarak derslerini anlatmışlar. Canlı derslere bağlanmakta sorunlar yaşayan öğrenci ve velilere teknik destek vermişlerdir. Eğitim ve öğrencilerin gelişimi ile ilgili konularda, veli ve öğrencilerle kişisel telefonlarından iletişim kurarak yardımcı olmaya çalışmışlardır.Eğitim- öğretimin baş aktörü yönetici ve öğretmen arkadaşlarımız da büyük bir özveriyle bu sürece katkı sunmuşlardır. Bu süreçte sağlıklarını hiçe sayarak, karşılık beklemeden gönüllü olarak vefa gruplarında görev almışlardır Pandemi sürecinde göstermiş oldukları büyük özverilerinden dolayı tüm arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

EKSİKLER GİDERİLDİ

“Bu sürece gelinceye kadar okul yöneticileri büyük bir gayret ve fedakârlıkla okulları pandemi koşullarına hazır hale getirdiler” diyen Arslan, “Çocuklarımız için temassız oyun alanlarından sınıflardaki oturma düzenine. Maskeden, dezenfektana ve ateş ölçer teminine, bilgilendirme ve yönlendirme afişlerine kadar tüm eksiklikler okul yöneticilerimiz tarafından temin edilmiştir. Şunu mutlulukla ifade etmemiz gerekir ki; il ve ilçelerimizdeki tüm eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Okulum Temiz” projesine başvurmuş ve yapılan denetimlerde okullarımızın hazır olduğu denetim ekiplerince teyit edilmiştir.Sözleşmeli öğretmenler ile kadrolu öğretmenler arasındaki yapılanma farkı çalışma barışını bozmaktadır. İkinci sınıf istihdam biçiminden dolayı sözleşmeli öğretmenler kendilerini kötü hissetmektedir” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

 

Eğitim Bir-Sen Mustafa Arslan emekçi işçi Milli Eğitim Bakanlığı odak gazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi