990 GÜNDE 460 KONUT

Türk -İş Konfederasyona bağlı Demiryol-İş, Türk Harb-İş ve Yol-İş Sendikalarının Afyonkarahisar’da kurmuşoldukları Dem-Har-Yol Konut Yapı Kooperatifi'nde yapımı tamamlanan 460 dairenin sahipleri kurayla belirlendi

990 GÜNDE 460 KONUT
990 GÜNDE 460 KONUT Admin
Bu içerik 84 kez okundu.

Konutların kura çekimi nedeniyle düzenlenen törende ilk konuşmayı Türk-İş Afyonkarahisar il Temsilcisi ve aynı zamanda KooperatifBaşkanı olan Muharrem Uslu yaptı. Uslu konuşmasında, “Üyelerimizin bize göstermiş olduğu güven ile başlatmış olduğumuz çalışmayı başarı ile tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha öncede 4 yapı kooperatifi bir de tüketim kooperatifi yöneticiliğimizden edindiğimiz tecrübe ile 990 günde 460 konutu tamamladık. Konutlarımızın maliyet fiyatları piyasa fiyatların çok altında gerçekleşti.Çalışmalarımız sırasında her zaman bizim yanımızda olan büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise yaptığı konuşmasında, “Ben inşaatçıyım. Başkan çok iyi iş çıkarmış. Şu anda inşaatın metre kare fiyatı başkanın maliyetinin iki katında. Kendisini tebrik ediyorum. Kura ile evlerine kavuşacak hak sahiplerine evlerinin içinin dolu olmasını temenni ediyorum” dedi. Demokrat Parti Genel Başkanı ve  Afyonkarahisar Milletvekili  Gültekin Uysal ile AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de yaptıkları konuşmada kısa sürede konutları tamamlayan  Muharrem Uslu’ya teşekkür ederek hak sahiplerini evlerinde güle güle oturmalarını dilediler.

YAN YANA OLMALIYIZ

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay kura töreninde Türk milletinin zor bir coğrafyada yaşadığını söyledi. Türkiye'nin önemli bir coğrafyada kıymetli bir ülke olduğunu aktaran Atalay, "100 yıl evvel de 200 yıl evvel de düşmanımız vardı, bugün de var. Dışarıda da içeride de var. Onun için beraber olmak mecburiyetindeyiz." dedi. Türkiye'nin kendisinden başka dostu olmadığına işaret eden Atalay, sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun 1 milyon 200 bin üyesi var. 6 milyonluk bir aileyiz. Türkiye'nin bütün bölgeleri bu ülke için şehit verdi. Hala vermeye devam ediyor. Bu bölgede Yunanlıların yaptıklarını dedelerimiz, atalarımız anlattı. Onun için biz birbirimize sarılmak, beraber olmak mecburiyetindeyiz. Sandığa gittiğinizde kime istiyorsanız ona oy verin ama o ana kadar bu ülkeden yana olmak mecburiyetimiz var. Devletten yana olmak mecburiyetimiz var. Onun için yan yana geldiğimiz zaman aşamayacağımız problem olmaz" dedi.

BENDE ÜYE OLAYIM

Kura çekiminde konuşan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ise, “Çok güzel bir iş çıkarmışsınız. Geçmiş yıllarda kurulan bazı kooperatifler yıllarca üyelerini mağdur ettiklerini biliyoruz. 460 konutu 3 yıl gibi kısa sürede ucuza mal ederek üyelerinize teslim ediyorsunuz. Yeniden kooperatif kurun bende üye olayım. Sıkıntılar yaşayarak üye aidatlarını ödeyerek ev bugün ev sahibi olan vatandaşlarımıza evlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YOĞUN KATILIM

İlk kura çekimini Vali Gökmen Çiçek’in gerçekleştirdiği kura çekimine Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Milletvekili İbrahimYurdunuseven,  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik,  İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti eski Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün,  TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Sendika başkanları ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#hüseyinceylanulucay #tcdd #ibrahimyurdunuseven #gökmençiçek #türk-iş #burhanettinçoban #afyonkarahisar #demiryol-İş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu