Advert

Salgın dönemini atlattı, ihracatta yükselişe geçti

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü 2021 yılı Ocak-Şubat döneminde 3,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. İDDMİB Türk Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12’lik bir artış yakaladıklarını vurguladı

Salgın dönemini atlattı, ihracatta yükselişe geçti
Salgın dönemini atlattı, ihracatta yükselişe geçti Admin
Bu içerik 67 kez okundu.

Türk Yapı Malzemeleri Sektörü 2021 yılı Şubat ayında gerçekleştirdiği 2,1 milyar dolarlık ihracatla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22’lik bir artış yakaladı. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Türk Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, “Sektör olarak ihracatımızı bu dönemde daha da yukarı seviyelere çektik. Amacımız sürdürülebilir ihracatla ülke ekonomimize katkı sağlamak.” dedi.

EN ÇOK İHRACAT BİRLEŞİK KRALLIK, İSRAİL VE ALMANYA’YA

Sektör verilerini değerlendiren Urfalılar, “Sektör olarak ihracatımızı bu dönemde daha da yukarı seviyelere çektik. Amacımız sürdürülebilir ihracatla ülke ekonomimize katkı sağlamak. Türk Yapı Malzemeleri Sektörü olarak 2021 yılı Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz 2,1 milyar dolarlık ihracatla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22’lik bir artış yakaladık. Şubat ayında en çok ihracat gerçekleştirdiğimiz ilk 3 ülke sırasıyla Birleşik Krallık, İsrail ve Almanya oldu. Sektör olarak 2021 yılı Ocak-Şubat döneminde ise 3,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 12’lik bir artış yakaladık.” dedi. Urfalılar ayrıca 2021 yılı Şubat ayında 191 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini vurguladı.

#odakgazetesi #ekonomi #salgın #ticaretsektörü #yapımalzemesisektörü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi