EKONOMİ NE OLACAK

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı, haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Toplantıda CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu

EKONOMİ NE OLACAK
EKONOMİ NE OLACAK Admin
Bu içerik 60 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Sözleşmesinin fesh edilmesini eleştiren CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, "Kadına şiddet ve aile içi şiddeti önlemeyi ve bununla mücadelede yükümlülüklerimizi belirleyen uluslararası bir İnsan Hakları Sözleşmesidir” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Eleştirilerini sertleştirerek devam eden Başkan Görgöz, “2011 yılında TBMM’sinde İstanbul sözleşmesini parlamentosundan geçiren ilk ülke ve ilk imzacı devletlerden biri iken aradan gecen 10 yılın ardından kadına yönelik şiddetle mücadelede henüz olmamız gereken noktada olamadığımız gibi İstanbul Sözleşmesinin feshi ile bu ülkenin kadınları ve kız çocukları kimsesiz ve çaresiz bırakılmıştır” ifadelerini kullandı.

MERKEZ BANKASI BAŞKANI

Merkez Bankası Başkanının değişmesine yönelik eleştirilerde bulunan Başkan Görgöz, “Son atanan Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alındı, yerine Yeni Şak Gazetesinin ekonomi yazarı Şahap Kavcıoğlu atandı. Son 20 ayda 4. Merkez Bankası Başkanı. Daha 3 gün önce faiz oranını 2 puan yükselterek % 19 a çıkartmıştı. Buna rağmen dün gece Türk Lirası %20 oranında değer kaybetti. Döviz fırladı” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#chp #naciağbal #merkezbankası #yalçıngrgöz #istanbulsözleşmesi #istanbulsözleşmesiyaşatır #kadınaşiddetehayır #kadın #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu