Karakol güven tazeledi

MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesi 2.Olağan Genel Kurulu geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurulda mevcut Başkan Ahmet Karakol güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi

Karakol güven tazeledi
Karakol güven tazeledi Admin
Bu içerik 34 kez okundu.

MÜSİAD Afyonkarahisar Şubesinin 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurula MÜSİAD Genel Merkez Dış Ekonomik İlişkiler Komitesi ve EXPO Başkanı HıfsıSoydemir, Vali Gökmen Çiçek, Orman ve Su işleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekillerim Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, MÜSİAD 2. Bölge Koordinatörü Serdar Taşdöken, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Adem Aslan, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, MEGA Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey katıldı.

FİKİR ÜRETİYORUZ

Divan Teşekkülünün oluşturulmasının ardından Genel Kurul’da ilk konuşmayı MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Karakol yaptı. Karakol, “MÜSİAD kurulduğu günden bugüne kadar değerleri doğrultusunda yürüttüğü faaliyetleri, yalnızca bir iş adamları derneği takvimiyle sınırlandırmamış, gerçek bir sermaye platformu olarak ülkemizin kalkınması için mevcut sorunları tespit etmek ve bunların çözümü için fikir üretmeyi öncelikleri arasına almıştır. Bizler ekonomik faaliyetlerimizin yanında, toplumun dertleriyle dertlenerek, çözüm oluşturmak, milletimizin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmak için mücadele veriyoruz” dedi.

2. OSB ÇOK ÖNEMLİ

Vali Gökmen Çiçek, MÜSİAD’ın milli ve yerli ekonominin itici gücü haline geldiğini söyleyerek, “31 yıl olmuş MÜSİAD o günlerden bu günlere gelmiş. Milli ve yerli ekonominin itici gücü haline gelmiş. Ülkemiz için en önemli ekonomik kuruluşlardan birisi olmuş durumda. MÜSİAD Türkiye için çok önemli ama bizim ilimiz Afyonkarahisar için bir başka önemli. Ahmet Karakol Bey artık benim baba dostum. Onun başkanlığında yönetimiyle, birlik ve beraberliğin, bir birilerine olan inançları, sık sık disiplinli olarak yaptıkları toplantılar, aldıkları kararlar beni çok heyecanlandırıyor. Özellikle bu 2.OSB içinde yapmaya karar verdikleri, o yatırım yapıldığında Afyonkarahisar’da bambaşka bir yol almış olacağız” dedi.

SİZLERDE ÖNCÜ OLUN

Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi’ni anlattı. Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız Milli Ekonomi Güçlü Türkiye sloganı ile başladı. İç ticaretin kolaylaştırılması esası getirildi. Bu konuda çok büyük kolaylıklar sağlandı. Piyasa gözetimi ve denetimi yapılacak. Rekabet politikaları yeniden gözden geçirilecek. Cari açığın azaltılması için yapılması gereken çalışmalar,  enflasyonla mücadele ve kamu maliyesi gözden geçirilerek, tasarrufa yönlendirilecek. Özellikle iş adamlarının bürokratik işleri kolaylaştırılacak.Yatırımların teşvik edilmesi için ne gerekiyorsa yapılacak.  Bununla ilgili yeni çalışmalar yapılıyor. Ben buradan Oda, borsalara, MÜSİAD gibi STK’ların çalışmalarda öncü olmasını istiyorum. Sizler de öncü olursanız çok faydalı olur” dedi.

BİZ HER ZAMAN HAZIRIZ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti hükümetlerinin iş insanlarının her zaman yanında olduğunu söyleyerek, “Bize düşen 24 saat hazırız. İmkanımız ve gücümüz neye yetiyorsa her daim hazırız. İnsanoğlu için en hayırlı işlerden birisi helal rızık kazanmak. İnsanların ahlaklı, faziletli olmasının temeli helal rızık. Bize düşende bu alanda gayret edenlerin, sizlerin önünü açmak” ifadelerini kullandı.  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Her zaman sizin yanınızda, sizlerle kol kolayız. Üreten, istihdam sağlayan herkesin destekçisiyiz. Yasal çerçevede bizim üzerimize düşen yapılması gereken ne varsa, her zaman sizlerin emrine amadeyiz” dedi.

GÜZEL İŞLER YAPILDI

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Bize yıllardır anlatılan yanlış bir atasözü var. Doğru tartan 40 yıl yanmış, eğri tartan kaç yıl yanacak? Diye. Bu atasözü değil bu tamamen bir uydurma. Bir tarafta Peygamber efendimizin ticarete, alışverişe teşvik eden bir hadisi şerifi var, diğer tarafta da ticareti engelleyen, ticaret yapmayın inzivaya çekilin diyen bir dedikodu. Sizler yürekli davranarak, iş yeri açıp, istihdam sağlayarak bu ülkenin gelişmesine katkıda bulunuyorsunuz” dedi. İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Genel Kurul’un hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek, “Sağolsun MÜSİAD Başkanımız Afyonkarahisar’a birçok eser kazandırdığı gibi, bu güzel tesisi de kazandırdı. İlk defa burada bir toplantıya katılma şerefine bizde nail olduk. Kendisi her alanda başarılı olduğu gibi MÜSİAD’ta da bayrağı elinde aldığı günden itibaren ekibiyle beraber, çok önemli, örnek olacak çalışmalar yaptılar. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TEK ADAY KARAKOL

MÜSİAD Genel Başkan Vekili HıfsıSoydemir, MÜSİAD’ın çalışmalarını anlattı. Soydemir, “Dünyada yaşanan gelişmelerin sonucu olarak ekonomik dengelerle değişiyor. Gelecekte söz sahibi olma iddiasında olan devletler, tedbirlerini alıyor ve gelecek planlarını yeniden şekillendiriyor. Türkiye’de bu doğrultuda kendi yönetim alışkanlıklarını değiştirdi ve dönüşüme ortak oldu. İş dünyası olarak bizlerde kayıtsız kalmadık ve MÜSİAD’ımızı kurumsal ve yapısal dönüşümlerle birlikte yeni döneme hazırladık. Tazelenme dediğimiz bu değişimi 30 yıldır bağlı olduğumuz temel değerlerimizin üzerine kurduk” diye konuştu. Konuşmaların ardından Genel Kurul’a geçildi. Tek aday olan Ahmet Karakol, delegelerin tümünün oyunu alarak yeniden MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı seçildi. 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

1-Ahmet Karakol

2-Abdullah Özteke

3-Suat Sayın

4-Yusuf Balık

5-Ercan İşlek

6-Şerafettin Genelioğlu

7-Süleyman Çınaroğlu

8-Hadi Kaya

9-Osman Uluçay

10-Sezer Sayılı

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER 

1-Kenan Şahin

2-İzzet Gelişgen

3-Mustafa Ayvalı

4-Mustafa Oğuz

5-Mustafa Kardaş

6-Hasan Aktan

7-Mevlüt Sayın

8-Kemal Yılmaz

9-Abdullah Sert

10-Osman Ulupınar

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELER

1-Haydar Kaya

2-Mehmet Canbay

3-Mustafa Erkoç

YEDEK ÜYELER

1-Nuri Çetinkaya

2-Hüseyin Kuz

3-Mehmet Emin Sanduvaç

 

#veyseleroğlu #ibrahimyurdunuseven #gökmençiçek #aliözkaya #emniyet #mehmetemingüzbey #müsiad #receptayyiperdoğan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz
Günlük 700 pide dağıtacak
Günlük 700 pide dağıtacak