GÜVENLİ YOLLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Afyonkarahisar İl Jandarma Trafik Çalıştayı Kamil Miras Konferans salonunda icra edildi. Çalıştay’da 2019 ile 2020 yıllarındaki kaza oranları ve kesilen ceza oranları karşılaştırılırken, toplantıya Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe katıldı

GÜVENLİ YOLLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ
GÜVENLİ YOLLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ Admin
Bu içerik 36 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Jandarma Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Ali Gören tarafından yapılan sunumla 2019 ve 2020 yılları arasında meydana gelen kazalar karşılaştırıldı. İstatistiklere göre 2019 yılında meydana gelen kazalar, 2020 yılına göre azalırken, araç sürücülerine kesilen cezaların arttığı görüldü.

Afyonkarahisar’da meydana gelen ölümlü kazaların sürücülerin uygun hız limitlerine uymamasından dolayı arttığını belirten İl Jandarma Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Ali Gören, “Gerçekleşen trafik kazalarının %50’den fazlasının hız limitlerine uymayan sürücülerden kaynaklı olduğunu tespit ettik. Yapılan çalışmalarda kazaların çoğu gündüz ve açık havalarda olması da sürücülerin hız limitlerine uymamasından kaynaklı olduğunu onayladı. Pandemi nedeniyle 2019 yılına göre 2020 yılında daha az ceza işlemi gerçekleşti. Ancak daha az olmasına rağmen trafik cezalarına gelen zamlardan dolayı 2019 yılına göre daha fazla ücretlendirme olduğu kaydedildi” dedi.

Kara yollarında yapılan işlemlerden bahseden Gören Afyonkarahisar’da hız kontrol cihazları ve alkometreler ile sahada sürekli denetim faaliyetleri yapıldığını belirterek, “Çay-Dinar çevreyolunun bir an önce bölünmüş yol olarak yapılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#jandarma #jandarmatrafikçalıştayı #aligören #afyonkarahisar #trafikşubemüdürlüğü #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu