Advert

Yöresel Lezzetler Yarışıyor

Afyonkarahisar Belediyesi, coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "İlibada Sarması’nın ardından Çullama Köfte’nin de tescil belgesini aldı

Yöresel Lezzetler Yarışıyor
Yöresel Lezzetler Yarışıyor  Admin
Bu içerik 55 kez okundu.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil belgesi verilen 19’uncu ürün Çullama Köfte oldu.  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, başvuru ve onay süreçleri tamamlanarak coğrafi işaret tesciline hak kazanan Çullama Köfte’nin Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını diledi. Afyonkarahisar’ın bugüne kadar 19 ürününün tescil edildiği söyleyen Mehmet Zeybek, tescil sırasında bekleyen 14 ürününün daha olduğunu ifade etti.

GURUR VEREN MUTLULUK

Afyonkarahisar'ı Türkiye'ye ve dünyaya bir gastronomi şehri olarak tanıtmaya devam edeceklerini dile getiren Başkan Zeybek; ”Afyonkarahisar, tarihin, mermerin, termalin ve lezzetin başkenti olan bir şehir. UNESCO tarafından gastronomi alanında dünyanın 36. Sırasındayız ve ülkemizin üçüncü tescilli şehriyiz. Şehrimizin lezzetlerinden Çullama Köfte’nin tescil belgesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

>>>ODAK HABER MEKEZİ

 

#patent #tescilbelgesi #afyonkarahisarbelediyesi #cullamaköfte #afyonlezzetleri #yemek #unesco
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi