Advert

Memba kalitesinde içme suyu

DSİ Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımlarla münbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerde ki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor

Memba kalitesinde içme suyu
Memba kalitesinde içme suyu Admin
Bu içerik 33 kez okundu.

Afyonkarahisar’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynamakta. Bu kapsamda Afyonkarahisar Sinanpaşaİçmesuyu deposu, kuyu pompa binası, terfi merkezi ve isale hattı çalışmaların hızla devam etmekte olduğunu açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “Sinanpaşa’mıza Memba kalitesinde içmesuyu sağlamak amacıyla 0,85 hm3/yıl içmesuyu sağlanması amacıyla kuyu pompa binası, terfi merkezi, 3,5 km terfi hattı, 3,5 km isale hattı ve 2000 m3 içmesuyu deposu yapılmıştır” dedi.

GELECEK YIL TAMAMLANACAK 

Yıldız, “Çalışmaların tamamlanması ile Sinanpaşa İlçemizin 2050 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanacak. Çalışmalarda fiziki gerçekleşme % 90 seviyelerindedir isale ve terfi hattında ise toplam 7 kilometre, 2 bin m³ kapasiteli 1 adet su deposunun kaba inşaatı tamamlanmış, ishale ve terfi hattında ise % 100 fiziksel gerçekleşmeye ulaşılmıştır. 2021 yılında tesisin tamamlanması planlanmaktadır. Tesisin tamamlanması ile Sinanpaşa ilçesine 0,85 hm3/yıl kaliteli içme suyu temin edilecek” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ 

 

 

#odakgazetesi #sinanpaşailçesi #devletsuişleri #su #içmesuyu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı