Advert

Suyu israf etmeyelim

Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü; 22 Mart Dünya Su Gününde küresel ısınmanın olumsuzluklarına dikkat çekerek, içme sularının daha tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşlara çağrıda bulundu

Suyu israf etmeyelim
Suyu israf etmeyelim Admin
Bu içerik 53 kez okundu.

Afyonkarahisar Belediyesi resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Dünyadaki her şeyde olduğu gibi su kaynakları da sınırsız değildir. Özellikle küresel ısınma, iklimsel değişiklikler ve artan nüfus göz önünde bulundurulduğunda dünyadaki su kaynakları git gide tükenmektedir. Meteorolojik verilere göre ülkemiz, 2020 yılında son yılların en kurak yıllarından birini yaşadı. Bu kuraklık ülkemizde bazı illerde son 70 yılın bazı illerde ise son 91 yılın en kurak yılı oldu. Bu kuraklıktan dolayı İlimizin içme suyu kaynağından biri olan Akdeğirmen Barajı'nın doluluk oranının %12,4 seviyesine kadar geriledi”

ALTERNATİF KAYNAKLAR VAR

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Afyonkarahisar Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü olarak abonelerimizin su sıkıntısı yaşamaması için 7 gün 24 saat çalışmalarımızı sürdürsek de vatandaşlarımız bizlere destek olarak, suyu israf etmeden, tasarruflu kullanmalıdır. Barajlarımızın doluluk oranı düşük olmasına rağmen alternatif su kaynaklarımız bulunmakta olup, barajdaki mevcut suyu kullanma süresini daha uzun zaman dilimine yaymanın, vatandaşlarımızın elinde olduğu unutulmamalıdır. Su sıkıntısının uzun süre boyunca gündeme gelmemesi için mümkün olduğu ölçüde tasarruf yapılmalıdır” 

>>>ODAK HABER MERKEZİ 

#afyonkarahisarbelediyesi #küreselısınma #kuraklık #akdeğirmenbarajı #iklimdeğişikliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi