Advert

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Sandıklı 75.Yıl İlkokulu ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu tarafından organize edilen öğretmen motivasyon seminerleri yoğun katılımla devam ediyor

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR Admin
Bu içerik 39 kez okundu.

75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah Baydur önderliğinde yapılan seminerlerin sekizinci oturumunda Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın​ yer aldı. Sunuculuğunu Mehmet Yılmaz’ın yaptığı “Avuçlarımızdaki Gelecek: Çocuklarımız” konulu seminer 23 Mart 2021 Salı günü saat 20.00’de Zoom platformu üzerinden gerçekleşti.

BAŞARILI OLAMAYACAĞIZ

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, Şube Müdürleri Enver Akçınar ve Mehmet Gönen'in de katıldığı seminerde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, sözlerine Yunus Emre'den dizeler okuyarak başladı. "Çocuklarımız çok hızlı, onları yavaşlatmak için zorlamayın lütfen. Zaten hızlarını kesmekte başarılı olamayacağız" diyen Açıkalın, çocukların seviyelerine çıkmamız gerektiğini, bunun kaçınılmaz bir gerçek olduğunu ifade etti.

DİKKATLİ OLMAZ ZORUNDAYIZ

Açıkalın, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un çok önemli bir sözünü aktardı: Çocukları yarına hazırlamayın, onları bugüne uyandırın. Seminerde güzel Türkçemizi kullanmanın önemine dikkat çekerek, bu konuda azami hassasiyet göstermemiz gerektiğini anlatan Açıkalın, yabancı kelime kullanmanın önüne geçmenin yegâne şartının özüne, kültürüne sahip çıkmaktan geçtiğini ifade etti. Kültürümüz üzerine oynanan oyunlara karşı dikkatli olmak zorundayız, dedi.

FARKINDALIĞI ARTTIRMALIYIZ

Seminere katılan Sandıklı ilçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Bozkurt, Aytaç Hocanın dilimiz üzerine söylediği sözlerin çok anlamlı olduğunu bu konuda farkındalığımızı artırmamız gerektiğini ifade ederek katılımından dolayı Hocaya teşekkürlerini iletti. 75. Yıl İlkokulu Müdürü Mehmet Yılmaz ve Işıklar Balı Sultan İlkokulu Müdürü Abdullah Baydur, iki okulun öğretmenleri ile buluşup bilgilerini paylaşmasından dolayı Prof. Dr. Aytaç Açıkalın'a teşekkür ettiler.

>>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#ışıklarbalısultanilkokulu #millieğitimbakanlığı #eğitim #ziyaselçuk #sandıklıilçesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi