YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİ TANIYALIM

Ege Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Afyonkarahisar; tarihi, kültürü ve şehrin yapısı sayesinde önemli bir sırada yer alıyor

YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİ TANIYALIM
YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİ TANIYALIM Admin
Bu içerik 43 kez okundu.

Afyonkarahisar tarihe kucak açan bir şehir olmasının yanı sıra, her gün değişen ve gelişen şartları ile herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor. Friglerden kalan tarihi yapıları ve arkeolojik kalıntıları sayesinde son zamanlarda adını sıkça duyuran gizemli şehir Afyonkarahisar termal otelleri ile ziyaretçileri bünyesinde ağırlıyor. Potansiyeli oldukça yüksek olan bu şehir gastronomi alanında da listenin en başında bulunuyor. Afyonkarahisar’ın 2020 TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar Merkez başta olmak üzere toplamda 18 ilçesi ve 59 belediyesi bulunduğu belirtildi. Toplamda 422 köye ev sahipliği yapan Afyonkarahisar’ın nüfusunun en yüksek olduğu ilçesi ise Bolvadin olarak bilinmektedir.

Gizemli şehir Afyonkarahisar şehre gelen turistlerin gezebileceği birçok bölgeye de kucak açıyor. Gezilebilecek yerlerin en başında ise Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in de yapılan restorasyon çalışmalarını yerinde incelediği Frig Vadisi yer alıyor. Daha sonra ise Afyon Kalesi, Yedikapılar Manastırı ve Ulu Cami gezilmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

 

#odakgazetesi #tuik #afyonkarahisar #egebölgesi #kültür #frigvadisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu